İnsanlık, eğer cesaretini kanıtlamak için sınırsızca öldürmeye mahkum olmuşsa...

söz kimin

Bu sayfada Fransız sosyalist politikacı Jean Jaures tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Jean Jaures şöyle demiştir: İnsanlık, eğer cesaretini kanıtlamak için sınırsızca öldürmeye mahkum olmuşsa... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Jean Jaures

İnsanlık, eğer cesaretini kanıtlamak için sınırsızca öldürmeye mahkum olmuşsa lanetlenmiştir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Başarının içeriğindeki en önemli, biricik malzeme, insanlarla nasıl geçineceğini iyi bilmektir.

Hayat standartını, yaşam kalitesiyle karıştırıyorlardı. Fırsat eşitliğini örgütlenmiş beceriksizler ordusuyla, ataklığı cesaretle, sertliği erkeklikle, özgürlüğü serbestlikle, çok laf etmeyi canlılıkla, eğlenceyi zevkle karıştırdıkları gibi. Bütün bu karışıklıkların sonucu olarak da tabii adaletin yalnızca eşit olanlar arasında eşitlik sağlayacağı gerçeğini göremiyor, herkes arasında eşitlik sağlayabileceği hayaline kapılıyorlardı.

Kimse sırtına el vermez, insan kendi yükünü görmedikçe

Girişimci basit anlamıyla engelleri ve fırsatları ayırt edip her ikisini de kendi avantajına çevirebilendir.

Mesajsız bir sanat, mektupsuz bir zarfa benzer.

Ankara başına çal sevdanı allah vermiş belanı benim için öldün sen hocalar versin selanı haymana'dan ankara bana sökmez numara istedim düşeş atayım yine geldi dubara kırşehir'den ankara bana sökmez numara istedim düşeş atayım yine geldi dubara ankara, tokat, çorum anteplidir ki yorum sen mezeyi hazırla badeleri ben korum kırıkkale, ankara bana sökmez numara istedim düşeş atayım yine geldi dubara kırşehir'den ankara bana sökmez numara istedim düşeş atayım yine geldi dubara resmine bakıyorum kafamı takıyorum bir zarımın yüzünden sokakta yatıyorum çankırı'dan ankara bana sökmez numara istedim düşeş atayım yine geldi dubara

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste