Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseleleri uzun uzadıya anlatmak yerine, keşk...

söz kimin

Bu sayfada İtalyan astronom, fizikçi, mühendis, filozof ve matematikçi Galileo tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Galileo şöyle demiştir: Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseleleri uzun uzadıya anlatmak yerine, keşk... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Galileo

Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseleleri uzun uzadıya anlatmak yerine, keşke bir tek olgu, hatta küçük bir şey keşfetseydim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sulu kuru her türlü kötü alışkanlık gençliğimizde var!

Bütün hayatı boyunca, oyuncak ayı'ya sarılıp uyuyan bir kızı, büyüdüğünde sevgili seçimi yüzünden eleştiremezsin.

Onlar sanat yapıyorlar biz ise duadayız.

İnsan politik bir hayvandır.

Kıskanmayan insan sevmiyor demektir.

Oğulcuğum, benden dört şey belle, işlediğin zaman sana zarar vermeyecek dört şeyi de aklında tut: zenginliğin en üstünü akıldır; yoksulluğun en büyüğü ahmaklık. Korkulacak şeylerin en korkuncu kendini beğenmektir; soyun-sopun en yücesi güzel huy. Oğulcuğum, ahmakla eş dost olmaktan sakin; sana fayda vermek isterken zararı dokunur. Nekesle eş dost olmaktan sakin; ona en fazla muhtâc olduğun zaman yardımına koşmaz, oturur. Kötülük edenle eş dost olmaktan sakin; o, pek az bir şeye seni satar gider. Yalancıyla eş dost olmaktan sakin; çünkü o, şerâba benzer; uzağı yakın gösterir sana, yakını uzaklaştırır senden.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste