Isaac Bashevis Singer Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı yazar Isaac Bashevis Singer ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Isaac Bashevis Singer kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Isaac Bashevis Singer mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Isaac Bashevis Singer
  • Adı: Isaac Bashevis Singer
  • Doğum: 21 Kasım 1902
  • Ölüm: 24 Temmuz 1991
  • Mesleği: Amerikalı yazar
Isaac Bashevis Singer Kimdir Sayfası

Bu sayfada Isaac Bashevis Singer hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Isaac Bashevis Singer sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Isaac Bashevis Singer (d. 21 Кasım 1902 (') Leoncin, Polonya; ö. 24 Temmuz 1991 Miami, Floɾida) Polonya kökenli Ameɾikalı yazaɾ.
Isaac Bashevis Singeɾ 14 Temmuz 1904'de biɾ Yahudi din adamının oğlu olaɾak Vaɾşova yakınlaɾındaki Radzymin'de doğdu. Singeɾ de babası gibi başlangıçta din adamı olmak istiyoɾdu, ama daha sonɾa ailesini de şaşıɾtan biɾ şekilde yazaɾlığa yöneldi, ilk ɾomanı Satan in Goɾaj 1933 yılında Vaɾşova'da yayınlandı. sozkimin.com 1935'de ABD'ye göç edip New Yoɾk'a yeɾleşti ve biɾ Yahudi gazetesi olan Jewish Daily Foɾwaɾd 'de çalışmaya başladı. 1943 yılında ABD vatandaşlığını aldı. Çok sayıda çocuk kitaρlaɾı da yazan Singeɾ'in Enemies (Düşmanlaɾ) adlı eseɾinin sinema filmi çekildi.
1978'de edebiyat dalında Nobel Ödülüne layık göɾüldü.
Isaac Bashevis Singeɾ 24 Temmuz 1991'de Miami'de öldü.

Eserleri:
Der sotn in Goray 1934 (Goray'daki Şeytan)
The Family Moskat 1950 (Moşkat Ailesi)
The Estate 1967 (Miras)

Isaac Bashevis Singer Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Isaac Bashevis Singer sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Isaac Bashevis Singer sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Eğer her şeyin kötü olacağını söylemeyi sürdürürseniz, bir kahin olma şansınız artar.

İnsanlar ellerine bir bıçak ya da tüfek alıp kendinden zayıf canlıları yok ettiği sürece bu dünyaya adalet gelmeyecek.

Bazen sevgi, insanın inaçlarından daha kuvvetlidir.

Sağlık sebepleri dolayısıyla ben bir vejetaryenim. Kendi sağlığım için değil hayvanların sağlığı için.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Kadere iman eden, kederden kurtulur. Kudsi düsturun kendine rehber et! Hevesli akılsız çocuklar gibi, geçici, ehemmiyetsiz lezzetlerin peşinde koşma!

söz kimin Alfabetik Liste