Edward Young Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz şair Edward Young ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Edward Young kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Edward Young mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Edward Young
  • Adı: Edward Young
  • Doğum: 1683
  • Ölüm: 5 Nisan 1765
  • Mesleği: İngiliz şair
Edward Young Kimdir Sayfası

Bu sayfada Edward Young hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Edward Young sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Edward Young (1683-5 1765-NİSAN) en iyi Gece-Düşünceleri iςin hatırlanacak bir İngiliz şair oldu.

O, Edward Young, Salisbury daha sonra Dekanı oğlu olduğunu ve o O Winchester Koleji'nde eğitim gördü Temmuz 1683 on 3 vaftiz edildi Winchester, yakın, Upham babasının paρaz doğdu ve New College'da 1702 yılında matriculated oxford. Daha sonra Corpus Christi taşındı ve 1708 yılında tüm Ruhlar bir hukuk burs Başepiskopos tenison tarafından aday gösterildi. O D.C.L. onun derecesini aldı 1719 yılında.

O kutsal emir almaya karar verdiğinde, genç, yaklaşık elli oldu. Bu Gece Düşünceler yazarı önceki gün ve Wharton Dükü ve Dodington onun dostluklar "din ve o sonradan oldu ahlak, iςin süs" ününü iyileştirmek değil, olmadığı bildirildi. Alexander Pope atfedilen bir açıklama muhtemelen doğru görünüm verir. Dehası, hiçbir rehber olan, abartılı dönüşmesine sürekli sorumlu olduğunu böylece bu ona aρtalca bir gençlik, eş ve şairlerin spor geςirtti;. "O olsa ortak duygusu olmadan, yüce bir dehanın çok vardı ama onun bir sahip o kabul ederken çok iyi kalp ilk namuslu ve sonra (Ey Ruffhead, A. Pope Yaşam, s. 291) "onur ile, büro karakter desteği sağladı.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Edward Young Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Edward Young sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Edward Young sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Gece olduğunda ateistin yarısı Tanrı'ya inanır.

Harcanan zaman varlıktır, kullanılan zaman ise yaşamdır.

Orjinal olarak doğuyor, kopya olarak ölüyoruz.

Arkadaşlık, hayatın şarabıdır.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

kıymet güzeliş

Hazırladığınız bilgiler harika..iNCE BİR EMEK VE SABIRDAN OLUŞMUŞ BUNU KABUL ETMEMEK EMEĞE,BİLGİYE HAKSIZLIKTIR.

Perihan

defne

Super olmus elinize saglik

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste