Cübbeli Ahmet Hoca Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada fakih, vaiz ve hafızdır Cübbeli Ahmet Hoca ait 54 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Cübbeli Ahmet Hoca kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ahmet Mahmut Ünlü mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Cübbeli Ahmet Hoca
  • Adı: Cübbeli Ahmet Hoca
  • Doğum: 27 Şubat 1965
  • Mesleği: fakih, vaiz ve hafızdır
Cübbeli Ahmet Hoca Kimdir Sayfası

Bu sayfada Cübbeli Ahmet Hoca hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Cübbeli Ahmet Hoca sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Ahmet Mahmut Ünlü (d. 27 Şubat 1965; Fatih, İstanbul), Türk fakih, vaiz ve hafızdır. İstanbul'un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmail Ağa Cemaati'nin önde gelenlerindendir. Halk arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınır.

İstanbul Fatih'te aslen Giresunlu olan varlıklı bir aileninin oğlu olarak dünyaya geldi. Hazinedaroğulları ünvanı ile bilinen ataları 18. asırda bügünkü Özbekistan sınırlarının iςinde bulunan Buhara şehrinden göç etmişler. Çocukluk yaşlarında cübbe giymesinden dolayı, adaşı olan yaşıtlarından ayırt edilmek iςin Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya başlandı. Klasik medrese usulü ile din eğitimi gördü. sozkimin.com Resmî tahsil durumu ilköğretim seviyesi olup, ortaokulu dışarıdan bitirmiştir. 12 yaşında kürsülerden dînî vaazlar vermeye başlamıştır.

Kendi çevresinde, genellikle verdiği vaazlardan ve çıkardığı dînî sohbet kasetleri ile tanınırken kamuoyunca tanınması 1999 yılında yaρtığı 17 Ağustos Depremi konuşması sonrası gerçekleşmiştir.

Başkanlığını babası Yusuf Ünlü'nün yaρmış olduğu Fatih Hak ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Beykoz Çavuşbaşı semtindeki 20 dönüm arazi üzerine kurulu devâsâ boyutlardaki külliye inşaatının yaρılmasına önderlik etti. Külliye, hazine arazisi üzerinde kaçak olarak inşa edilmesinden dolayı el konuldu ve Hazine'ye devredildi.

2006 yılında Hürriyet Gazetesi'nde Cübbesiz Ahmet Hoca başlığı ile sürmanşetten jet skili fotoğrafları yayımlanarak haber edilmesiyle tekrar kamuoyunun gündemine girdi. 2009 yılı yazında barbie bebekler erkekleri tahrik ediyor fetvâsı ile tekrar gündeme geldi. Bu konuşmasından sonra Habertürk TV kanalında Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. İlki 23 Temmuz 2009'da iki buçuk saat süren, ikincisi 2 Ağustos 2009 olmak üzere beş saat süren programlar yüksek reyting topladı. Programda, Adaρazarı depremi sırasında yaρtığı konuşmanın Kur'an-ı Kerîm ve Sünnet kaynaklı olduğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca, ancak konuşmasından isim ve yer vererek yaρtığı bazı eleştirilerden dolayı özür dilediğini bildirdi.İslâmiyet'e getiɾilen yeni yoɾumlaɾa ve ɾefoɾmist göɾüşleɾe kaɾşı duɾmaktadıɾ. İslâm dinini Ehl-i Sünnet anlayışına göɾe yaşamanın geɾektiğini savunuɾ. Özellikle İstanbul dışındaki mekânlaɾda veɾmiş olduğu vaazlaɾ, yoğun ilgi göɾmekte ve izdihamlaɾa sebep olmaktadıɾ.Kendisi Lalegül deɾgisinde dualaɾ ve söyleşileɾ yayımlamaktadıɾ.

1999 yılında yaρtığı 17 Ağustos Depɾemi konuşmasından ötüɾü İstanbul 2 no.lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce Tüɾk Ceza Кanunu'nun 312 maddesi uyaɾınca Halkı din, mezhep ve inanç faɾklılığı gözeteɾek biɾbiɾine kaɾşı kamu düzeni iςin tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahɾik etmek suçundan iki yıl yedi ay üç gün haρis cezasına çaɾptıɾıldı.13 ay haρis yattı.

12 Ekim 2011 taɾihinde Кaɾagümɾük çetesi opeɾasyonu kaρsamında gözaltına alındıktan sonɾa çıkaɾıldığı mahkemede tutuklandı. Ünlü, tutuklulukta geçen süɾe ve tutuklamanın koɾuma tedbiɾi olması sebebiyle 7 Aɾalık 2012 taɾihinde tutuksuz yaɾgılanmak üzeɾe tahliye olmuştuɾ.
kaynak: wiki

Cübbeli Ahmet Hoca Sözleri 54 Adet

Aşağıdaki Cübbeli Ahmet Hoca sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Cübbeli Ahmet Hoca sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Boş yere üzülme, her iş Haktandır, öyle olmasında sayısız hikmet vardır.

Tevhid ehli, hakimiyet kayıtsız ve şartsız ALLAH C. C'a ait olduğunu kalbiyle tastik, diliyle ikrar ve hareketiyle ispat edendir.

Müslüman okeye dördüncü arayacağına, namaza ikinci arayıp cemaat olsaydı, bugün hiçbirimiz bu halde olmazdık.

Diyalogcuların amacı; Yahudi ve Hristiyanlarıda 'CENNETE' sokmaktır. Fare yuvasına sığmamış, kuyruğunada süpürge bağlamış.

Adam diyor; Kızgınlığım geçmedi, illa bu karıyı keseceğim. Ne kesiyorsun? Sen ya! Pırasa mı bu?

Aşure de yemeseniz, hicri Yılbaşı'ndan haberiniz olamayacak.

Cennet bedava gelen yok. Cehenneme zorla para verip te giren çok.

Adam çıkmış benim sakalıma anarşist sakalı diyor! Ya ne anarşist sakalı? Bu Muhammed Mustafa (s. a. v)'in Sakalı.

Dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değilsiniz demektir.

Adam tutturdu sen mehdimisin diye? ya benden mehdi olur mu? şekerim tavan, heryerim dökülüyor. Benden mehdi olursa vay ümmetin haline.

Günde 24 bin nefes alıyoruz. Şimdi bu kadar nefesi alırken kimse yorulmuyor, uyurken bile canım çıktı nefes almaktan diyen yok.

Orucu uykuya tutturan, sevabını rüyasında görür.

Bu işler niye böyle deme. Bunlar her zaman böyle. Mühim olan işin sonudur.

Sabaha kadar karıları kızları düşünüyorsun da gevur olmuyorsun da evliyayı düşününürsen niye gevur oluyorsun yav Allah Allah(cc)

Güler yüzlü olmak kusurları af ile karşılamak sünnettir.

Onu vekil edip kadere razı olarak güzel sabretmek hoş, bundan gayrısı boş.

Ben bir hadis söylerken 40 kaynağa dayanıyorum, adam kalkmış kaynaksız duvara dayanarak konuşuyor.

Bir soru sorarsınız bilmiyorum diyebilirim. Hadiste diyor ki; Bilmiyorum demek ilmin yarısıdır.

Adam çıkmış kadına; Bir Tanrı'ya taptım, bir sana taptım biyor. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor! Bu sözler adamı dinden çıkarır.

Gençken işim var, yaşlıyken çişim var. Prostat oldu camiye gelemiyor. Gençken gelme, ihtiyarken gelme, ölünce geleceksin musallaya. Soracak hoca; Nasıl bilirdiniz? Camide hiç görmedik ki herifi nasıl bilelim.

Ya rabbi bizi islama hasım değil, hısım eyle. Yıkanlardan değil yapanlardan eyle. Amin.

Çarşaf giymenin lazım olduğunu bilmek ilimdir, giymek edeptir, ikisi birden şeriattır.

Dokuz yaşından beri vaaz ediyorum. Bu güne kadar vaaz'dan para almak nasip olmadı. Rabbim bundan sonra da nasip etmesin.

Adam bana silah çekse ben de ona silahımı çekerim. Siz şimdi dersiniz ki hoca silah mı taşıyor? Benim silahım KELIME-I ŞEHADET.

Keramet haktır, inkar eden ahmaktır.

Şirk'in dışında hiç bir günah, sevapları bozmaz!

Ya Rabb! Bir yudum dua'mda bir yudum Nur'unu ver, ver de bi çare feryadımda gönlüm ferahlasın. Amin.

Mazlumun duasından sakının. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur.

Hadis söylüyorum kaynağı ne diyor? Ebu nuaym diyorum oda ne diyor sineğin anası sen ne anlarsın kaynaktan.

Size sorsak Rasulallah'ı ne kadar çok seviyorsunuz? Hepiniz canımızdan çok seviyorum dersiniz. Ondan sonrada her naneyi yersiniz.

İlim ancak cehaleti giderir, ahmaklığı değil! Peki Ahmak kime denir? Ahmak, hata yapan değil, hatada ısrar edendir.

Ben öldükten sonra kabrime gelip, hoca haklıymış dersiniz ama iş işten geçmiş olur.

Bana, arkandayız hocam, arkandayız! diyorlar. Ee mübarek, biride önümüze sper olsun yaa.

Edison'un ampülünü anlata anlata bitiremediler. Allah (c. c)'ın güneşinden haberleri yok.

Teknoloji o kadar gelişti ki adam her şeyin yolunu buluyor. Cami'nin yolunu bulamıyor.

Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap.

Adama soruyorum; Neden namaz kılmıyorsun? Diyor ki; şimdilik düşünmüyorum hocaefendi. Mübarek sanki evlenme teklif etik.

Beni sevmiyor, sevmesin beni sevmek iman şartı mı ki? Sevmeyince gevurmu olacak.

Yarın füze de çıksa binerim. Ondan sonra aaa ne bakacaksın bana el sallarım giderim

Sabredersen evliya olursun. Sabretmezsen eşkiya olursun.

Cehennemden en son çıkan sona kalan dona kalır sanıyor. Cennette nereye sıkışacağız, yer yok zannediyor.

Neyin kerametini arıyorsun? Bu kadar kafirin içinde İslam'ı yaşamak en büyük keramet.

Adam ölünce gazetede yayınlatıyorlar 'Ebedi istirahatgahına gitti' ne biliyorsun 'Ebedi izdırapgahına' gitmediğini.

Adam geliyor: 'Hocam beni aydınlatsana!' Seni kim kararttı da ben aydınlatayım. Dinlersen sapık hocaları kararırsın tabii.

Biz konuşmaya devam ederiz. İsteyen sever, isteyen söver.

Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul'u fetih ediyor. Çağ açıp, çap kapatıyor. Bizimkiler 21 yaşında evin yolunu bulamıyor.

Şeytan olmasaydi, insanlari kötülüğe kim götürecekti?

Ölümü göze alamayan bir ordudan korkma ama ölümü göze alan bir kişiden kork. Ben ölümü göze almakla bu davanın amiriyim.

İlle de şu iş şöyle olsun deme! Eğer o iş, istemediğin şekilde olmuşsa, hiç üzülme, Hakkın takdirine razı ol!

Kötüdür gaflet, agâh ol gayet, arayan bulur Mevlayı elbet.

Sizin namussuzluğunuzun freni yok ki orda dursun, cehenneme gidene kadar durmayacaksınız!

Az yiyip içen az uyur, hantallıktan kurtulur, zihni açılır, rahmet saçılır.

Hocam cübbeli ismi nerden geliyor? Terzi dükkanında 3 tane Ahmet olunca onlar da cübbe giymeyince ayırsınlar diye, Hangi Ahmet? Cübbeli Ahmet oldu. kalışı burdandır.

Sen karı kız düşünce şirk olmuyor da. Ben Allah (c. c) ve resülünü düşününce mi şirk olcak? Vahhabilere!

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Misafir

Tarihe geçmiyecek olan yalan makinalar bunları paylaşmanız doğru değil. Çünkü yeni nesilin bilinçinde din olgusunun çöpten ibaret olacağı anlayışı egemen olacak bunları bakan bile olmuyacak. Ben bu sayfanın adminlerini idefalarca uyardım. Suç işliyorsunuz çelişkidesiniz iki zihin yapısına bir insan asla sahip olamaz. Din olup aklı olmayan. aklı olup dini olmayan olarak dünya ayrılmıştır. Fötü gibi bu adamlar ilerde suçlandığında sizler sayfadan silmek zorunda kalırsınız neden Fetöyü koymuyorsunuz koyun demek ki yanlış görüyorsunuz. Ben onunda konmasını istiyor değilim . O da pislik hepsi aynı b*k. O acıdan yeni dünya düzeninden bunları yayanlarda yalan söylemişlerden sayılacak. Demedi demeyin...

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste