Zhuge Liang Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, mucit Zhuge Liang ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Zhuge Liang kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Kongming mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Zhuge Liang
  • Adı: Zhuge Liang
  • Doğum: MS 181
  • Ölüm: MS 234
  • Mesleği: Yazar, mucit
Zhuge Liang Kimdir Sayfası

Bu sayfada Zhuge Liang hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Zhuge Liang sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Zhuge Liang (181-234), nezaket adı Kongming, Üç Krallık döneminde Shu Han devlet şansölyesi oldu. O dönemin en büyük ve en başarılı stratejisti olarak kabul edilir ve başka büyük antik Çin stratejist Sun Tzu kıyasla olmuştur.

Genellikle bir elbise giyen ve vinç tüylerinden yaρılmış bir el fan tutan tasvir, Zhuge Liang önemli bir askeri stratejist ve devlet adamı değildi sadece; o da başarılı bir bilim adamı ve mucit oldu. Akıllı ve bilgin olarak ününü ona takma "Wolong" kazanç, göreli inzivaya yaşayan bile büyüdü (kelimenin tam anlamıyla: "Uyuyan Ejderha").

Zhuge nadir bir iki karakter Çince bileşik aile adıdır. Onun adı - tek başına bile onun soyadı - Çin kültürü zeka ve strateji ile özdeşleşmiştir.

Zhuge Liang Yangdu, Langya Commandery (bugünkü Yinan County, Şandong) doğdu. O erken yaşta yetim kaldı ve amcası, Zhuge Xuan tarafından yetiştirildi. Daha sonra Liu Biao tarafından yönetiliyordu Jing Eyaleti, yaşamak iςin amcası izledi. Gün tarım ve geceleri okuyan - amcası öldükten sonra, Zhuge Liang ve kardeşleri basit hayatlar, önümüzdeki on yıl ya da öylesine iςin (bugünkü Henan iςinde) Wolonggang yerleşti. sozkimin.com Zhuge Liang iki abla bölgede güçlü bağlantıları ile etkili klan üyeleri ile evlendi. Tarihsel metinlere göre, Zhuge Liang kabaca 1.85 metre (6 ayak ve 1 inç) ve 1.95 metre (6 fit ve 4.75 inç) arasında, sekiz ki uzun boylu idi.

Zhuge Liang Liangfu Yin, Şandong popüler bir halk şarkısı, doğduğu okuyarak keyif aldım. O da Guan Zhong ve Yue Yi, iki ünlü tarihi figürler kendini karşılaştırmak iςin sevdim. Böyle Xu Shu, Cui Zhouping Meng Jian ve Shi Tao gibi yerel edebiyatçıların, üyeleri ile yakın dostluklar geliştirdi. Zhuge Liang ayrıca Sima Hui, Pang Degong ve Huang Chengyan gibi diğer tanınmış aydınlar ile yakın ilişkileri. Huang Chengyan kez "Ben bir eş arayan olduğunuzu duydum. Ben sarı bir yüz ve karanlık bir cilt ile ςirkin bir kızı var, ama onun yetenek sizinkiyle eşleşen.", Zhuge Liang anlattı Zhuge Liang kabul etti ve Huang Chengyan kızıyla evlendi.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçe çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Zhuge Liang Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Zhuge Liang sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Zhuge Liang sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kendini tanırsan yüz savaştan ellisini kazanırsın.
Hem kendini hem de düşmanını tanırsan yüz savaştan yüzünüde kazanırsın.
Hem kendini hem de düşmanını tanımazsan yüz savaştan yüzünüde kaybedersin.

Savaşlardan yana birisi değilim. İnsanları öldürmenin en büyük suçlardan olduğunu biliyorum. Asıl olan doğaya uygun barış içinde yaşamaktır... Savaşlar Kralların uydurduğu dinler çıkarlar adına yapılmıştır...

Akıllılar dövüşmeden kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Yücel

Süper sözler iyi bir usta

Perihan

Aydın

Savaşlardan yana birisi değilim. İnsanları öldürminin en büyük suclardan olduğunu biliyorum. Asıl olan doğaya uyğun barış içinde yaşamaktır... Savaşlar Kralların uydurduğu dinler çıkarlar adına yapılmıştır... Birde şu söz var :

------------
Kendini t

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste