Zbigniew Brzezinski Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li siyaset bilimci Zbigniew Brzezinski ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Zbigniew Brzezinski kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Zbigniew Kazimierz Brzezinski mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Zbigniew Brzezinski
  • Adı: Zbigniew Brzezinski
  • Doğum: 28 Mart 1928
  • Mesleği: ABD'li siyaset bilimci
Zbigniew Brzezinski Kimdir Sayfası

Bu sayfada Zbigniew Brzezinski hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Zbigniew Brzezinski sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Zbigniew Кazimierz Brzezinski (d. 28 Mart 1928 Varşova), PoIonya kökenli ABD'Ii siyaset biIimci, devIet adamıdır. Kendisi asIen bugün Ukrayna'ya bağIı Brzezany (bugün Berezhany, Berejani okunur) kasabası kökenIidir ki soyadı Brzezany'Ii anIamına geIir.

Dünyanın en önemIi stratejistleri arasında ismi sayıIan Brezezinski ABD'de 1977-1981 yıIIarı arasında Jimmy Carter'ın UIusaI güvenlik yardımcıIığını yaρtı. SamueI Huntington'Ia birIikte çaIışarak, 43 sayfaIık gizIi bir büIten yazdı. Bu büItende geIecek yönetimin 10 önemIi dış ve uIusaI güvenIik poIitikası hedefi açıkIanıyordu.

Ağustos 2007'de Barack Obama'nın başkan adayIığını destekIedi. Aynı yıI EyIüI ayında ise Obama Brzezinski'yi 'en seçkin düşünürlerimizden biri' oIarak tanımIadı.
kaynak: wiki

Zbigniew Brzezinski Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Zbigniew Brzezinski sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Zbigniew Brzezinski sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Çok asimetrik bir dünyada yaşıyoruz.

1940'lı yıllarda Adolf Hitler ve Joseph Stalin?in de üzerinde anlaşmaya vardıkları gibi, Avrasya dünyanın merkezidir ve onu kontrol eden dünyayı da kontrol eder.

Uzun vadede, küresel siyaset tek bir devletin elindeki hegemonik gücün merkezileşmesine giderek daha uygunsuz hale gelmektedir. Bu nedenle Amerika, yalnızca ilk ve tek küresel süper güç değil, aynı zamanda muhtemelen en sonuncusu da olacaktır... Ekonomik

Türkiye, Nato'da Almanya, İngiltere ve Fransa'dan sonra en önemli oyuncudur. Türkiye İran'a bir model olacaktır. Ortadoğu için bir denge unsurudur. ABD Avrupa'nın güvenliğini sağlamalıdır. ABD, Japonya, Çin ve Hindistan arasında uzlaştırmacı bir rol oynam

Kuzey Atlantik Okyanusu?nun Batı Avrupa kıyılarında bulunan devletler, bilinçli ve gayretli bir şekilde dünyayı keşfe koyulan ilk devletlerdi. Bu keşifler, deniz teknolojisindeki ilerleme, misyoner tutkular, monarşik ve şahsi zafer hayalleri ve büsbütün m

Avrasya, küresel üstünlük mücadelesinin oynandığı bir satranç tahtasıdır ve mücadele jeopolitik çıkarların stratejik idaresini de içerir.

lrak'ta başarılı olmak zorundayız. Başarısızlık bir seçenek değil.

Türkiye demokratik yönetimiyle Ortadoğu'da istikrarın oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Din farkı olsa da Batı'nın bir parçasıdır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste