Zamanımızın gerçek bireyleri, kitle kültürünün kof, şişkin kişilikleri değil,...

söz kimin

Bu sayfada Max Horkheimer tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Max Horkheimer şöyle demiştir: Zamanımızın gerçek bireyleri, kitle kültürünün kof, şişkin kişilikleri değil,... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Zamanımızın gerçek bireyleri, kitle kültürünün kof, şişkin kişilikleri değil, ele geçmemek ve ezilmemek için direnirken acının ve alçalışın cehennemlerinden geçmiş fedailerdir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Atalarımız Batı'ya at sırtında fütûhât için giderlerdi. Bizler ise, şimdi tren ve vapurla, ancak diplomatik seyahat için gidebiliyoruz!

Biz, nasreddin hoca'nın torunlarıyız. Hep bir umut var içimizde. Ya severse?

Bürokratlar devletin büyümesinden kazançlı çıkabilirler; bu nedenle sahip oldukları gücü enformasyon konusunda kullanabilirler, onların işten atılma konusundaki güvenlikleri, emir ve talimat verme yetkileri, seçmen ve kamu görevlisi olarak politik kararları etkilemeleri devletin genişlemesine yol açar.

İyi yemek, risk alınarak elde edilir.

Dünyaya iyilik mi yaptım yoksa bir kötülük mü yaptım?

Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. 'çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte amansız dirilir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste