Zaman sınırını aşmanın cezası, oyunun kaybedilmesidir....

söz kimin

Bu sayfada İngiliz satranç ustası ve satranç taşı tasarımcısı Howard Staunton tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Howard Staunton şöyle demiştir: Zaman sınırını aşmanın cezası, oyunun kaybedilmesidir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Howard Staunton

Zaman sınırını aşmanın cezası, oyunun kaybedilmesidir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dünya mihnetinden emin olmak için böyle kişilerin yüzüne gülmekten daha sağlam bir kale olamaz

İnsan, Güneş tarafından temsil edilen varlık düzeyine doğru gelişebilmek üzere tamamlanmamış olarak yeryüzü üzerinde yaratılmıştır. Bu bakımdan Çalışmada İnsan kendi kendine gelişebilen bir organizma olarak tanımlanmaktadır. Yani insan Güneşin yeryüzüne y

Çoğu insan hayatını büyük bir çaresizlik içerisinde geçirir.

Hayat öyle bir yolculuktur ki, engin denizlerde yol almaya benzer. İster, süzülürken sakin sularda, ister, boğuşurken deli dalgalarda, seni koruyan, ruhunu taşıyan, emanet bir kayıktır; gövden aslında! Pusulandır inancın, limana varman da, şansındır rüzgar, yolunu almanda, amaç limana yanaşmaksa, rüzgarı beklemeye ne gerek, verilmiştir ellere iki kürek, bunlardan biri akıl, biri de yürek!

...kimse en mükemmel değil; bunu öğrendiğimizde kendimizi tanımış olduk, beğendik de, bu ayağımızın suya ermesiydi.

Kişiye göre davranacaksın, küçükle küçük olacaksın hatta; ama seviyesizin seviyesine inecek kadar düşmeyeceksin hayatta.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste