Zaman her zaman eşit akar ve nesnelerin varlığından veya yokluğundan bağımsız...

söz kimin

Bu sayfada Fransız düşünür, matematikçi ve Katolik rahip Pierre Gassendi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Pierre Gassendi şöyle demiştir: Zaman her zaman eşit akar ve nesnelerin varlığından veya yokluğundan bağımsız... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Pierre Gassendi

Zaman her zaman eşit akar ve nesnelerin varlığından veya yokluğundan bağımsız olarak, hareketlerinden veya durmalarından bağımsız olarak herhangi bir değişime uğramaz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Erkeği erkek yapan kadındır.

Ancak gayesi, düşmanları ortadan kaldırmak olan yalanı söylemek kötü değildir

İnsanın, yaşamının ne olduğunu kavrayan bir varlık olduğunu söyleyenler yanılıyor. Anlama yetisi pek bir işe yaramaz; konuşuyor olması aptallığını yok etmez. Ancak insan kardeşinin acısını sezip duyumsamaya gelince, aptallığı hayvanlarınkini geçer.

Sevmeyi bilmiyorsan şayet, neye yarar güneşin doğması ve batması.

İnsanlar acı çekerler ama bunu değil başkalarına, kendilerine bile itiraf etmemek için canla başla direnirler. Hiç acı çekmiyormuş gibi - ki bu onların saklanma noktasıdır - davranırlar.

Kahramanlık, çoğu kez basiretsizliğin ürünüdür.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste