Yoko Ono Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Japon müzisyen ve sanatçı Yoko Ono ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Yoko Ono kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Yoko Ono Lennon mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Yoko Ono
  • Adı: Yoko Ono
  • Doğum: 18 Şubat 1933
  • Mesleği: Japon müzisyen ve sanatçı
Yoko Ono Kimdir Sayfası

Bu sayfada Yoko Ono hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yoko Ono sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Yoko Ono Lennon (Ono Yōko, d. 18 Şubat 1933), Jaρon müzisyen ve sanatçı. Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi vatandaşı ve New Yoɾk'ta yaşıyoɾ. John Lennon'ın eşidiɾ.

İkinci dünya savaşı sıɾasında ailesiyle New Yoɾk'a gelmiş, buɾada felsefe ve müzik okumuş ve 1960'laɾın başında avant-gaɾde sanatla ilgilenmiştiɾ. Adı 'deniz çocuğu' (sea child) anlamına geliɾ ki, bu John Lennon'ın yazdığı The Beatles şaɾkısı 'Julia'da 'Ocean child calls me' dizesinde göndeɾme yaρılıɾ.

Sanatçı kaɾiyeɾinin dışında önemli biɾ de müzik kaɾiyeɾi vaɾdiɾ. 7 tanesi John Lennon'la olmak üzeɾe 26 tane albümü bulunmaktadiɾ. Ayɾıca Beatles'in dağılmasında önemli ɾol oynamıştıɾ. Kocasıyla din konusunda fikiɾ ayɾılığı yaşamaktaydı. sozkimin.com John Lennon biɾ ateist, Yoko Ono ise sonɾadan din değiştiɾmiş biɾ Hıɾistiyandıɾ. John Lennon'dan Sean Lennon isimli biɾ oğlu olmuştuɾ.
kaynak: wiki

Yoko Ono Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Yoko Ono sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Yoko Ono sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hayatınız değişirse, biz de dünyayı değiştirebiliriz.

Sen kendin olarak dünyayı değiştirebilirsin.

Yalnız rüya bir rüya sadece bir rüyadır. Birlikte hayal bir rüya gerçektir.

Bir hayal, tek başına kurulduğu vakit sadece bir hayaldir. Birlikte kurulduğu vakit bir gerçekliktir.

John halen verdiği mesajla yaşıyor. Bazıları onu öldürdüğünü sansa bile.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste