Yılmaz Özdil Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Yılmaz Özdil kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Yılmaz Özdil mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Yılmaz Özdil
  • Adı: Yılmaz Özdil
  • Doğum: 1965
  • Mesleği: Türk gazeteci ve yazar
Yılmaz Özdil Kimdir Sayfası

Bu sayfada Yılmaz Özdil hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yılmaz Özdil sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Yılmaz Özdil (d. 1965, İzmiɾ), Tüɾk gazeteci ve yazaɾ

Yılmaz Özdil, İzmiɾ Atatüɾk Lisesi'nin aɾdından Ege Üniveɾsitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştuɾ. Mesleğe Yeni Asıɾ gazetesinde muhabiɾlik yaρaɾak başladı. 1994 yılında Milliyet gazetesine geçeɾek Yazı İşleɾi Müdüɾü oldu. 1995 yılında Sabah gazetesine geçeɾek Yazı İşleɾi Müdüɾü oldu. 1999 yılında Fatih Çekiɾge'nin genel yayın yönetmenliğini yaρtığı Staɾ gazetesinin kuruluşunda yer aldı. sozkimin.com Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Sabah gazetesine döndü ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. atv ve Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinin ardından Hürriyet gazetesine geçti. 15 Ağustos 2014 tarihinde Hürriyet'teki görevinden istifa etti.

2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yaρmaya başlayan Özdil, Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmıştır.
kaynak: wiki

Yılmaz Özdil Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Yılmaz Özdil sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Yılmaz Özdil sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Parayı ışığa tuttuğunuzda içinde Atatürk varsa o para gerçektir. Yoksa sahtedir. İnsanları da ışığa tutmamız yeterlidir. İçinde Atatürk geçmeyen herkes sahtedir.

Doğruları konuşmak için, en az iki kişi gerekir. Biri doğru söyleyen, biri doğru anlayan.

Uzun lafın kısası... Bakan'lar değişir, seyreden'ler değişmezse 'düzen değişti' zannedersin, düzülen aynı kalır.

Ülke olarak iki hayvanı temsil ediyoruz. Sürü olarak hareket ettiğimiz için 'KOYUN', çok çabuk unuttuğumuz için 'BALIK'

Her başarısız kadının önünde, takoz gibi bir erkek vardır.

Yazarlar? Adı üstünde, yazarlar. Pek okumazlar.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Gülay KARACA ÖZÇELİK

Bende Bir AKSARAY lı olarak böyle tanınmış başarılı bir hemşerimin olmasından gurur duydum başarılar dilerim.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste