Yazar olarak görülme iddiam yok. Dünya benim. Tabiat kitabı hariç, diğer kita...

söz kimin

Bu sayfada İrlandalı doğa filozofu, kimyager, fizikçi ve kâşif Robert Boyle tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Robert Boyle şöyle demiştir: Yazar olarak görülme iddiam yok. Dünya benim. Tabiat kitabı hariç, diğer kita... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Robert Boyle

Yazar olarak görülme iddiam yok. Dünya benim. Tabiat kitabı hariç, diğer kitaplara çok az baktığımı düşünürse, bu beni memnun eder.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsanın ardında bıraktığı küçücük şeyler vardır, toz tutan zamanın içine demir atmış duran yaşanmış anlardır bunlar. Onları görmezden gelebiliriz ama uç uca eklenen bu küçücük anlar sizi geçmişe bağlayan bir zincir oluştururlar.

Seninle konuşurken yüzüne gülüp, başkalarıyla senin hakkında kötü laflar eden arkadaşlara sahipsen hemen eline bir sözlük al ve arkadaş kelimesinin anlamına bak. Sonra da gerçek olanlarını bul.

Hiçbir çocuk sevgisiz yaşayamaz.

Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketler

Ayağımıza bir parça çamur bulaşması, günün birinde toprak olacağımızı hatırlatır.

Gerçek anlamda altüst edilmiş bir dünyada doğru, bir yanlışlık anıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste