Yarıçapın kendiliğinden aktif bir gaza, radona, aynı zamanda alfa parçacıklar...

söz kimin

Bu sayfada Frederic Joliot Curie tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Frederic Joliot Curie şöyle demiştir: Yarıçapın kendiliğinden aktif bir gaza, radona, aynı zamanda alfa parçacıklar... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Yarıçapın kendiliğinden aktif bir gaza, radona, aynı zamanda alfa parçacıklarına veya helislere yayıldığına şüphe yoktur.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Tanrı, Şeytan, Cennet ve Cehennem kavramları, on beş yaşında durup dururken inancımı kaybettiğim bir gün anlamını yitirdi. Dün gibi hatırlıyorum. O zamanlarda İngiltere?de okuyordum. Uyanış anı Latince dersindeyken geldi ve yeni bulduğum bu ateizmi doğrulamak için hemen kendime lezzetsiz bir jambonlu sandviç aldım. Böylece ilk kez, günah olan domuz etini yemiş oldum. Beni çarpmak için yıldırım falan düşmedi. Hayatta kalışımı, yeni düşüncemin bir kanıtı olarak gördüğümü hatırlıyorum.

Pinpon oynamaktan sıkıldığım zamanlarda bile pinpon oynuyordum.

Şiirdir söylenir, yazdır biter, kadındır gider. Bütün kadınlar şiiri bir kadına terkeder!

Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: sen bilirsin.

Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz.

Bizim varoluşumuzun büyük dramı, hem aktör hem de seyirci olmamızdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste