Yargı devlet hayatının efendisi olamaz, devlet politikasının hizmetkarı olmal...

söz kimin

Bu sayfada Alman politikacı Joseph Goebbels tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Joseph Goebbels şöyle demiştir: Yargı devlet hayatının efendisi olamaz, devlet politikasının hizmetkarı olmal... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Joseph Goebbels

Yargı devlet hayatının efendisi olamaz, devlet politikasının hizmetkarı olmalıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsan, yaşam yolculuğunda bir yerlere geldiğini, yollar katettiğini zanneder; lakin gerçekte, yaşam insanın içinde bir yol katetmektedir; ama az ama çok.

Ben insanların iyiliğine inanmıyorum...!

Bütün çabalarımı, bugün Analiz'de hüküm süren muazzam belirsizliğe ışık tutmak için harcayacağım.

İstatistik tablolarında ölümler düşüyor payımıza. Gazete manşetlerinde tüketiyoruz hayatı. Hayata gözlerimi kapıyorum. Hayata kalbimi kapıyorum. Hayata ruhumu kapıyorum. Sesler ve ışık yok artık. Aşk ve merhamet yok. Böylesi yoksuluz işte Tanrım!

Mutluluk mücadelesinde ve çilenin uzakta tutulmasında keyif verici maddelerin etkileri bir nimet olarak öylesine değer görür ki, hem bireyler hem de halklar bunlara libido ekonomilerinde sarsılmaz bir yer ayırmışlardır. İnsanlar bu maddelere yalnızca doğr

Eskil Bir Aşk Öyküsü Boynumda yağmurdan bir kolye... Islak taşlara oturuyorum bugünlerde... Bir siyam kedisi ve ben... Pek çok şeyi geriye doğru unutuyoruz... Eski rus bir sevgilim vardı... Başka birisini göze alamam bugünlerde... Öykü safir aynalı bir salonda geçiyordu... Herşey önce çok güzel başlıyordu... Sen, gözünde siyah bir bant, beni dansa kaldırıyordun... Ben seni portekizli bir korsan sanıyordum... Sonra ortaya çıkıyordu eski bir rus soylusu olduğun... Yelkenbezi fularını çıkarıp... Bir reverans yapıyordun... Odadan yavaş yavaş herkes, soylu soysuz herkes çıkıyordu... İkimiz bir de kediler kalıyordu... Hava alamıyorduk... Kapıları mühürlüyorlardı... Eskil bir aşk öyküsünün içinde kalıyorduk... Biz seni portekizli bir korsan sanıyorduk... Bir siyam kedisi ve ben...

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste