Yalnızca içteki yakındır; başka her şey uzak....

söz kimin

Bu sayfada Roman yazarı ve şair Rainer Maria Rilke tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Rainer Maria Rilke şöyle demiştir: Yalnızca içteki yakındır; başka her şey uzak.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Rainer Maria Rilke

Yalnızca içteki yakındır; başka her şey uzak.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sen üşürken onun yokluğunda, O senin varlığından bile habersizdir.

Bahar beni acayip bir biçimde etkiliyor. Her yıl bu mevsimde bir an duraklıyor ve geçmişi inceliyorum.

Şah damarına bakmayı akıl edemeyenler ALLAH'ı hep gökyüzünde aradılar Bilmezmisin ALLAH mekân münezzehtir. Yukarda ALLAH var demek bile ALLAH'a sınır.

Olmazlara meylim var.

Rousseau, Condorcet ve Marks gibi birkaç modernist, kalkınma kavramını bütün insanlara faydası olan evrensel bir terim olarak tanımlamış, ama bu denkleme başka türleri katmamıştır. Hiçbiri modern dünyanın insanların kazanımlarının, hayvanların ve dünyanın kaybetmesi pahasına elde edildiği fikri üzerinde düşünmedi. Batı medeniyeti kalkınmayı, milyarlarca hayvanın köleleştirilmesi, sömürülmesi, katledilmesi; doğanın yağmalanıp talan edilmesi yoluyla kendi refahında ve konforunda meydana getirdiği gelişmeler olarak ölçmüştür. Hayvanlar ve ekolojik bakış açısından bakıldığında ise 'kalkınma' bir gerilemedir -bu da kürk çiftçiliği, fabrika çiftçiliği, mezbahalar, aşırı nüfus artışı, türlerin yok oluşu, küresel ısınma ve dünyanın giderek kötü bir hal alması gibi korkunç gelişmelerden de alenen belli olmaktadır.

Tarzın, itibarın veya paranın olup olmadığı çok önemli değil. İyi bir kalbin yoksa, hiçbir şeye değmezsin!

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste