Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söyleme...

söz kimin

Bu sayfada Fransız şair, romancı ve oyun yazarı Victor Hugo tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Victor Hugo şöyle demiştir: Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söyleme... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Victor Hugo

Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye; cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Müzik teorisi, şifreli bas, kontrpuan gibi şeylerden ürkmeyiniz. Onlarla dost olunuz, karşılığında dostluk göreceksiniz.

Hakiki aşk nadirdir, hakiki arkadaşlık daha da nadirdir.

Kalp Yarası Her yanın bıçak kesiği Gördüğün kan karası Kapanmıyor dinine yandımın kalp yarası Ağlıyor adamın anası Duydumki görmüşler oynaşta seni Nefesinde el oğlunun nefesi Takmış beşi biryerdeyi kahpe Kaymak gerdanlarına Şaştı iyice bende en tazesi kantarımın benliği Neyle tartayım gidip sıyırayım ilk gördüğüm entariyi Öldürene kadar aldatayım Öyle olmuyor böylede olmuyor Sığmıyor bu benim meşrebime vesselam Bu değil anamın ben diye büyüttüğü Uymuyor adamlık hamuruma böyle intikam Ah ne zormuş sevdalanması bir erkeğin ağlaması Seçmedim yaşadım yeri hayat diye Dibe vurdum lanet olası Şimdi arkamdan atıp tutuyorlar Karı gibi acı çekiyor diyorlar Ben onu kolu kaybında onlar adamlığı inkar zannediyorlar Bundan daha çok kaybedemem Şimdi sıra insan gibi acı çekme faslında Öyle olmuyor böylede olmuyor Sığmıyor bu benim meşrebime vesselam Bu değil anamın ben diye büyüttüğü Uymuyor adamlık hamuruma böyle intikam

Küçücük bir papatyayı dünyadan büyük yapan, bakışınızda ki asalettir...

Benim dinsel inancım belirsiz: evrenin körlemesine bir şansın eseriymiş gibi bakamıyorum ama ?akıllı bir tasarım' öldüğuna dair bir delil de göremiyorum.

Öğrenciler öğretmenlerin hazmettiklerini yerler.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste