Woody Allen Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li film yönetmeni, senaryo yazarı, aktör, stand-upçı, oyun yazarı, öykücü ve müzisyen Woody Allen ait 42 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Woody Allen kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Woody Allen mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Woody Allen
  • Adı: Woody Allen
  • Doğum: 1 Aralık 1935
  • Mesleği: ABD'li film yönetmeni, senaryo yazarı, aktör, stand-upçı, oyun yazarı, öykücü ve müzisyen
Woody Allen Kimdir Sayfası

Bu sayfada Woody Allen hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Woody Allen sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Woody Allen, (d. 1 Aɾalık 1935, New Yoɾk), ABD'li film yönetmeni, senaɾyo yazaɾı, aktöɾ, stand-upçı, oyun yazaɾı, öykücü ve müzisyendiɾ. Genellikle kendi yazdığı, yönettiği ve oynadığı film pɾojeleɾinde yeɾ alıɾ. New Yoɾk'da doğmuştuɾ ve hala oɾada yaşamaktadıɾ. Eseɾleɾinde sık sık New Yoɾk'u konu edinmiştiɾ.

Geɾçek adı Allen Stewaɾt Konigsbeɾg olan Woody Allen, 1935 yılında Bɾooklyn'in düşük - oɾta sınıflı biɾ bölgesinde, Oɾtodoks Yahudi biɾ ailede dünyaya geldi. Süɾekli iş değiştiɾen biɾ babası, ςiçekςi dükkânındaki kitaρlaɾdan soɾumlu biɾ annesi ve biɾ kız kaɾdeşi vaɾdı. İlk kez yedi - sekiz yaşlaɾındayken film çekmeye meɾak saldı. Okumayı sökmediği yıllaɾda filmleɾ iςin hikâyeleɾ yaɾatıyoɾdu. Bɾooklyn'deki Midwood Lisesi'ni bitiɾdi, üniveɾsite eğitimini ise tamamlamadı. 15 yaşında biɾ kaɾaɾ aldı ve adını Woody Allen olaɾak değiştiɾdi. 16 yaşında ɾadyo ve televizyon pɾogɾamlaɾına espɾileɾ yazmaya başladı. 1961 - 1964 aɾasında stand-up komedi yaρtı. Bu dönemdeki şovlaɾı biɾ yaρımcının dikkatini çekti. Böylece biɾ sinema filmi iςin senaɾyo yazma teklifi aldı. 1965'te ilk sinema filmi senaɾyosunu yazdı ve What's New Pussycat' adlı bu filmde oynadı. Senaryonun yaρımcıların elinde değişime uğramasından hoşnut kalmayınca, kendi yönetmeyecekse filmlere senaryo yazmama kararı aldı. Daha sonra - sadece oyuncu olarak - Casino Royale adlı bir filmde yer aldı. Bunu ilk filmi olan What's Up, Tiger Lily izledi. Kendisi filmi beğenmemişti, ancak çok olumlu eleştiriler aldı. Bir sonraki filmi Take the Money and Run da ilk kez yönetmen koltuğuna oturdu. Bu film kariyerinde bir dönüm noktası oldu. United Artists firması 'her ne istiyorsa yazması ve her ne istiyorsa yaρması' teklifiyle onunla anlaşma imzaladı. sozkimin.com İkinci filmi Bananas (1971)'ın ardından filmlerinde hem senarist, hem yönetmen, hem aktör hem de casting yönetmeni olarak görev aldı. Play It Again, Sam adlı oyunu yazıp oynadı. Ardından Everything You Always Wanted to Know About Sex 'in senaryosunu yazdı. 1973'te Sleeper 'ı, 1977'de kariyerinin en önemli filmi olarak anılacak olan Annie Hall 'u çekti. 1986'da 'Allen', Annie Hall ve Manhattan filmlerinden sonra Hannah and Her Sisters 'ı yazıp yönetti. Bu filmde çalıştığı görüntü yönetmeni Carlo Di Palma ile daha sonra da pek çok filmde birlikte çalıştı. Son 10 yılda Crimes and Misdemeanors, Bullets Over Broadway ve Deconstructing Harry gibi filmleri çekti.1954'te Harlene Rosen ile evlendi. Bu evlilik 1960'ta son buldu. Allen ikinci evliliğini Bananas filminde rol alan Louise Lasser ile yaρtı. Aktris Diane Keaton ile 1970'li yıllarda birlikte oldu. Keaton, Allen'ın Annie Hall (1977) ve Manhattan (1979) gibi önemli filmlerinde rol aldı. Allen'ın oğlu Satchel'in annesi Mia Farrow ise Allen'ın bir başka tutkulu ilişkisi oldu. 1980'de başlayan bu ilişki, 1992'de Allen, Farrow'un üvey kızı Soon-Yi Previn ile birlikte olunca sonlandı. Allen, 1997'de 1970 doğumlu Soon-Yi Previn ile Venedik'te evlendi.
kaynak: wiki

Woody Allen Sözleri 42 Adet

Aşağıdaki Woody Allen sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Woody Allen sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ben mutlu olmak istemiyorum, ben seninle birlikte olmak istiyorum.

Doğanın her şeyin aynı anda olmasını engelleme yolu 'zaman'dır.

Uğruna yüz yıl yaşamak istediğin şeylerden vazgeçersen yüz yıl yaşayabilirsin.

Sanatta her şeyin kusursuz olmasını istersiniz; çünkü hayatta böyle değildir.

Ah şu modern psikanalistler yok mu! Dünyanın parasını alıyorlar insandan! Benim zamanımda beş Mark'a Freud'un kendisi tedavi ederdi sizi. On Mark'a hem tedavi eder hem de pantolonunuzu ütülerdi. On beş Mark'a kendisini tedavi etmenize izin verirdi.

Ölümden korktuğum yok, sadece başıma geldiği sırada orada bulunmak istemiyorum. Bir şey daha. Ölümden sonra yaşam varsa ve hepimiz aynı yerde buluşacaksak beni aramayın, ben sizi ararım.

Aydınlar mafya gibidir. Yalnız kendi içlerinden olanları öldürürler.

Küçük olan her şey başarıyla büyür! Dünyanın gördüğü en büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.

İnsan isterse 100 yaşına kadar yaşayabilir. Tek yapması gereken 'uğruna 100 sene yaşamak istediği' her şeyden vazgeçmek!

Ben eserlerimle ölümsüz olmak istemiyorum; ölmeyerek ölümsüz olmak istiyorum.

Hayatımız, onu nasıl bozmayı seçtiğimizden ibarettir.

Dünyanın en güzel cümlesi 'seni seviyorum' değil, 'tümörünüz iyi huylu çıktı'dır.

Zaten kötülük dediğin, aşırıya kaçmış iyilik değil de nedir?

Hızlı okuma kursuna gittikten sonra Savaş ve Barış'ı yirmi dakikada okudum. Olay Rusya?da geçiyor.

En kuvvetli insanın bile bazen zayıf düştüğü anlar vardır ve kader eğrisini bu zayıf anlar belirler.

Eğer bir tanrının var olduğu ortaya çıkarsa, onun kötü niyetli olduğunu sanmıyorum. Ama işin kötüsü epey beceriksiz olduğunu söyleyebiliriz.

Keşke Tanrı bana açık bir işaret verebilse! Mesela, İsviçre'deki bir bankaya adıma yüklüce bir meblağ yatırmak gibi.

Tanrıyı bulmak kolaydır. Bu birkaç hayalle hallolabilir. Sıkıyorsa siz pazar günü açık bir muslukçu bulun.

Aşk olmadan seks boş bir deneyimdir ama boş deneyimler arasında olabilecek en iyi deneyimdir.

Bence orgazmda hayatın boşluklarını dolduracak kadar çok ağırlık var.

Dünya iyi ve kötü insanlar olarak ikiye ayrılmış gibiydi. İyiler daha rahat uyuyordu. Kötüler ise uyandıktan sonraki saatleri daha çok tercih ediyordu.

Seksle aşk arasındaki fark, seksin gerilimi azaltması, aşkınsa yaratmasıdır.

Başarının yüzde sekseni doğru zamanda doğru yerde olmaktır.

Tüketerek yaşıyoruz. Korkutucu aslında, ama kullan-at ekseninde dönüyor hayatlarımız. Kayboluyoruz. Kaybettiklerimizi aramayı aklımıza getirmeden, yenisini, iyisini, kolayını istiyoruz. Eksilerek yaşıyoruz.

Sana göre ben bir ateistim; Tanrıya göre ise soylu bir muhalif.

Ölümden korktuğum falan yok. Sadece o sırada orada olmak istemiyorum, hepsi o kadar.

Bu dünyada iki tip insan vardır: İyi ve kötü. İyiler daha rahat uyur ama kötüler uyanma vaktinden çok daha fazla keyif alır.

Bıraktığında sana acı verecek kadar hiçbir şeyi sahiplenme.

Benim merak ettiğim ölümden sonra değil, doğumdan sonra hayat olup olmadığıdır.

Yukarıda bizi izleyen bir şey olduğunu düşünüyorum, malesef onun adı hükümet.

Sevişmek briç oynamak gibidir. Eğer iyi bir partneriniz yoksa iyi bir eliniz olmasını ummalısınız.

Ben mutlu olmak istemiyorum, ben seninle birlikte olmak istiyorum.

Şey evet, birinin bizi gözlediğine inanıyorum. Ne yazık ki hükümet oluyor bu.

İnsan geliştirmeye çalıştığı bir felsefi sistem üzerinde, ne kadar ayrıntılı bir çalışma yaparsa yapsın mutlaka eksik bir şeyler kalıyor.

Seks ile ölüm arasındaki fark, ölümü tek başına yapabilmeniz ve kimsenin de sizinle dalga geçememesidir.

Kimileri bilgi nehrinden kana kana içer, kimileri ise yalnızca ağzını çalkalar.

Bütün cevaplarınıza karşı sorularım var.

Bir adam çok güzel bir şarkı söylerse mest olursun. Hiç aralıksız söylerse, başına ağrılar girer.

Hayat bir toplama kampı gibidir. Ölmeden terke demezsiniz.

Evde patron benim, karım sadece kararları verir.

Ölümden sonra yaşam varsa ve hepimiz aynı yerde buluşacaksak, beni aramayın, ben sizi ararım.

Ben ölümsüzlüğü eserlerimle elde etmek istemiyorum; ölmeyerek elde etmek istiyorum.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Cengiz yıldız

[21459] numaralı söz için:
Sana gelen ölümde nerede olmayı düşünüyorsun acaba. Ruhunla

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste