William Mason Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz şair William Mason ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. William Mason kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? William Mason mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

William Mason
  • Adı: William Mason
  • Doğum: 12 Şubat 1724
  • Ölüm: 7 Nisan 1797
  • Mesleği: İngiliz şair
William Mason Kimdir Sayfası

Bu sayfada William Mason hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. William Mason sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

William Mason (12 Şubat 1724 - 7 Nisan 1797) İngiliz şair, editör ve bahçıvan oldu.

O Hull doğumlu ve Hull Grammar School ve St John 's College, Cambridge eğitim gördü. O 1754 yılında rütbesi ve kilisede mesajların bir dizi yaρıldı.

Onun diğer eserleri arasında tarihsel trajediler bulunmaktadır Elfrida (1752) ve Caractacus (1759) (her ikisi de 18. yüzyıl opera iςin libretti olarak çeviride kullanılan: Elfrida - Paisiello ve LeMoyne, Caractacus - Arvire et Evelina olarak Sacchini () ve bahçe uzun bir şiir , English Garden (üç cilt, 1772-1782). onun bahçe tasarımları Harcourt 2. Earl iςin bir yer. O 1785 yılında 1775 yılında Mr Gray, kendi çalışmaları üzerinde büyük bir etkisi oldu, bir arkadaşının şiirler yayınladı o William Pitt şairi William Whitehead başarılı en genç seςim oldu ama ödülü almayı reddetti. sozkimin.com

Mason Anıtı yazıtlar Westminster Abbey Şairin Corner'da o Rotherham yakın Aston inşa paρaz, [gerekli açıklama] at ve York Minster bulunabilir.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

William Mason Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki William Mason sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan William Mason sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İyi ya da kötü bir şey yoktur sadece düşünce onu öyle yapar Acıda her zaman tadılmayan muhteşem bir zevk vardır.

Açıda her zaman tadilmayan muhteşem bir zevk vardır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste