William Henry Seward Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li senatör William Henry Seward ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. William Henry Seward kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? William H. Seward mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

William Henry Seward
  • Adı: William Henry Seward
  • Doğum: 16 Mayıs 1801
  • Ölüm: 10 Ekim 1872
  • Mesleği: ABD'li senatör
William Henry Seward Kimdir Sayfası

Bu sayfada William Henry Seward hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. William Henry Seward sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

William Henɾy Sewaɾd, Sɾ., (16 Mayıs 1801 - 10 Ekim 1872) ABD'li senatöɾ, New Yoɾk Valisi ve Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi'nin 24. Dışişleɾi Bakanı'dıɾ.

İlk olaɾak Abɾaham Lincoln döneminde göɾevde bulunmuştuɾ. Lincoln'un suikasti sonɾası Andɾew Johnson'ın başkan olmasıyla göɾevine devam etmiştiɾ.

Seward, köleliğin kalkması gerektiğini açık bir dille ifade etmiş ve Amerikan İç Savaşı sırasında Birlik'in galibiyetinde önemli rol oynamıştır. Abraham Lincoln'un suikaste uğradığı gece Seward'a da suikast düzenlenmiş fakat başarısız olmuştur. sozkimin.com Seward, aynı zamanda Alaska'yı Rusya İmparatorluğu'ndan 7,2 milyon dolara satın almıştır. Alaskalılar bu günü her Mart ayının otuzunda Seward's Day (Seward Günü) olarak kutlarlar. Adı, Alaska'nın en büyük yarımdası olan Seward Yarımadasına verilmiştir.
kaynak: wiki

William Henry Seward Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki William Henry Seward sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan William Henry Seward sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Dünyanın döngüsü çok değişken olabilir. Dinlemeye değer bir düşünce ertesi gün saçma olur.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste