William Ellery Channing Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Teolog, vaiz William Ellery Channing ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. William Ellery Channing kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? William Ellery Channing mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

William Ellery Channing
  • Adı: William Ellery Channing
  • Doğum: 7 Nisan 1780
  • Ölüm: 2 Ekim 1842
  • Mesleği: Teolog, vaiz
William Ellery Channing Kimdir Sayfası

Bu sayfada William Ellery Channing hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. William Ellery Channing sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

William Ellery Channing (7 Nisan - 1780 2 Ekim 1842), (1786-1853), Andrews Norton ile erken on dokuzuncu yüzyılda ve birlikte Üniteryenizmini önde gelen ilahiyatçıların biri Amerika Birleşik Devletleri'nde önde gelen Üniteryan vaiz oldu. Onun keskin ve ateşli vaaz ve kamu konuşmalar bilinen ve günün liberal teolojinin önemli bir düşünür olarak edilmiştir. O kadar aşırı gördü onların görüşlerini, countenanced ama asla Channing'in din ve düşünce, New England Transandantalistlerin üzerinde baş etkiler arasında yer aldı.Inançlar o özellikle iςinde, savunduğu onun "Baltimore Hutbe [1]" ilk bakanı olarak 5 Mayıs 1819, kendi sağında, Jared Sparks, (1789-1866) bir gelecekte ünlü ilahiyatçı ve eğitimci koordinasyon de, bir (yeni (1817) "Baltimore İlk Bağımsız Kilisesi" (daha sonra "Baltimore Üniteryen Kilisesi (Üniteryan ve evrenseldir)") düzenledi 1819-1823). İşte onun ilkeleri ve gelişmekte olan felsefe ve "Unitaryanizm" teoloji ilkeleri savunduğu sonra Amerika'ya (Amerikan Üniteryan Derneği) ve nihayet sonuçlanan Üniteryenlerden ve Universalistler arasındaki daha sonraki gelişmeler ve birleşme konusunda ilk Üniteryan mezhebinin 1825 yılında örgüt sonuçlandı 1961 yılında Amerika Birleşik Evrenselci Derneği.

Channing bir kenotaρh onun anısına yerleştirilir Eski Bennington, Vermont, öldü. O ve Mount Auburn Mezarlığı'na, Cambridge, Massachusetts gömüldü.
kayank: wiki

Not Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

William Ellery Channing Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki William Ellery Channing sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan William Ellery Channing sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin.

Ufak şeylerden zevk alabilmek;
Lüks yerine zarafet aramak;
Saygı istemek yerine değerli olmak;
Zengin olmak yerine kimseye muhtaç olmamak;
Sıkı çalışmak, sessizce düşünmek ve dürüst konuşmak;
Yıldızları, kuşları, bebekleri ve bilgeleri
açık kalple dinlemek;
İşte benim senfonim!

Okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin.

İktidar makamı mutluluk ihsan etme makamı değil, insanlara çalışıp kendi mutluluklarını üretme fırsatı verme makamıdır.

Okuyabilirseniz her insan bir kitaptır.

Küçük şeylerden keyif alabilmek...
Lüks şeyler yerine zarafet aramak...
Saygı istemek yerine değerli olmak...
Zengin olmak yerine muhtaç olmamak...
Sıkı çalışmak, sessizce düşünmek
ve dürüst konuşmak...
Yıldızları, kuşları, kelebekleri ve bilgeleri, açık kalple dinlemek...
İşte benim senfonim.

Küçük şeylerden keyif alabilmek. Lüks şeyler yerine zarafet aramak. saygı istemek yerine değerli olmak. zengin olmak yerine muhtaç olmamak . sıkı çalışmak, sessizce düşünmek ve dürüst konuşmak. yıldızları, kuşları, kelebekleri ve bilgeleri, açık kalple dinle

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Sabır; ağrıları dindiren acı bir ot gibidir. Hem can yakar hem de tedavi eder.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste