Willa Cather Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar Willa Cather ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Willa Cather kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Willa Sibert Cather mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Willa Cather
  • Adı: Willa Cather
  • Doğum: 7 Aralık 1873
  • Ölüm: 24 Nisan 1947
  • Mesleği: ABD'li yazar
Willa Cather Kimdir Sayfası

Bu sayfada Willa Cather hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Willa Cather sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Willa Sibert Cather (7 Aralık 1873 - 24 Nisan 1947) örneğin O Öncüleri, Benim Antonia ve Lark Song olarak eserlerde, Great Plains üzerindeki sınır, hayatının roman iςin tanıma elde eden Amerikalı yazar. 1923 yılında kullarımızdan One (1922), I. Dünya Savaşı sırasında yeni bir dizi iςin Pulitzer Ödülü'ne layık görüldü

Cather Virginia ve Nebraska büyüdü ve Nebraska Üniversitesi'nden mezun oldu. O yaşamış ve on yıl boyunca Pittsburgh çalıştı. O da yaygın gitti ve New Brunswick, Кanada onu yazlığında önemli bir zaman geςirdim ama 33 yaşında o, New York, hayatının geri kalanı iςin onu birincil evine taşındı.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Willa Cather Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Willa Cather sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Willa Cather sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Büyük aşkın olduğu yerde daima mucizeler vardır.

Bazı şeyleri en iyi sakin zamanlarda, bazılarınıysa fırtınada öğrenirsiniz.

Büyük sevgilerin olduğu yerde daima mucizeler vardır.

Ağaçları seviyorum çünkü yaşamak zorunda oldukları hayata, diğer varlıklardan daha iyi teslim olmuş gibi bir halleri var.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste