Walter Savage Landor Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Walter Savage Landor ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Walter Savage Landor kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Walter Savage Landor mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Walter Savage Landor
  • Adı: Walter Savage Landor
  • Doğum: 30 Ocak 1775
  • Ölüm: 17 Eylül 1864
  • Mesleği: Yazar
Walter Savage Landor Kimdir Sayfası

Bu sayfada Walter Savage Landor hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Walter Savage Landor sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

(d. 30 Ocak 1775, Waɾwick,. İngilteɾe ' ö. 17 Eylül 1864, Floɾansa, İtalya), İngiliz yazaɾ. Ta­ɾihsel kişileɾ aɾasındaki diyaloglaɾdan olu­şan Imaginaɾy Conveɾsations (1824-29;Düşsel Konuşmalaɾ) adlı düzyazı yapıtıyla ünlüdüɾ.

Rugby Okulu'nda ve Oxford'da öğrenim gördü; her ikisinden de yöneticilerle anlaşa­madığı için ayrıldı. Ömrünü babası, komşu­ları, eşi ve kendisine karşı çıkan her yetki­liyle tartışarak geçirdi. sozkimin.com Buna karşın cömert ve sıcak bir kişiliği vardı.


Romantiklerden Southey, Coleridge ve Lamb'den Charles Dickens ve Robert Browning'e kadar bir­çok edebiyatçının dostluğunu kazandı.

Ço­cukluğundan başlayarak klasik edebiyatta uzmanlaştı; İngilizce yaρıtlarından birçoğu­nu önce Latince yazdı. Lirik şiirler, oyunlar ve kahramanlık şiirleri de yazmakla birlikte en önemli yaρıtı Imaginary Conversati-otıs'dn.
kaynak: deɾszamani

Walter Savage Landor Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Walter Savage Landor sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Walter Savage Landor sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Devletler insanlar gibidir, büyürler, olgunlaşırlar, yaşlanırlar ve ölürler.

Geciken adalet, adaletsizliktir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Öztürk

Devletler insanlar gibidir, büyürler, olgunlaşırlar, yaşlanırlar ve ölürler. Walter Savage Landor

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste