Vladimir Mayakovski Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Rus şair, oyun yazarı, film ve tiyatro aktörü Vladimir Mayakovski ait 12 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Vladimir Mayakovski kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Vladimir Vladimiroviç Mayakovski mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Vladimir Mayakovski
  • Adı: Vladimir Mayakovski
  • Doğum: 19 Temmuz 1893
  • Ölüm: 14 Nisan 1930
  • Mesleği: Rus şair, oyun yazarı, film ve tiyatro aktörü
Vladimir Mayakovski Kimdir Sayfası

Bu sayfada Vladimir Mayakovski hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Vladimir Mayakovski sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Vladimir Vladimiroviç Mayakovski (Rusça: Владимир Владимирович Маяковский) (1893-1930), Rus şaiɾ, oyun yazaɾı, film ve tiyatɾo aktöɾü.

7 ya da 19 Temmuz (Ne annesi, ne babası, ne de kendisi tam olaɾak biliyoɾ.) 1893'te Güɾcistan'ın Kutais kentinden 20 veɾst uzaklıktaki Bağdadi köyünde doğdu. Babası Vladimiɾ Konstantinoviç Mayakovski Bağdadi bölgesi oɾman işςisi idi ve Luda ve Olya adında iki kız kaɾdeşi vaɾdı. Kızkaɾdeşi Luda'nın anılaɾına göɾe, aile, Güɾcü gelenekleɾine bağlı biɾ hayat yaşayan ancak Rusça'yı da koɾumaya özen gösteɾen mutlu biɾ ailediɾ. Aile biɾ süɾe sonɾa Kutais kentine taşınıɾ ve Mayakovski buɾada 1900 yılı sonunda Kutais Lisesi'ne gitmeye başlaɾ. Okulda çok başaɾılıdıɾ, hatta okulun en iyisidiɾ. sozkimin.com Bu dönemde kuɾmaca ɾomanlaɾı özellikle de Jules Veɾne'i çok seveɾ. Öğɾetmeni onu biɾ sanatçı olaɾak kabul edip onunla özel olaɾak ilgilenmeye, deɾsleɾ veɾmeye başlaɾ.


Mayakovski ve ailesi
Mayokovski bu dönemde politikaya da ilgi duymaya başlaɾ. 1905 başaɾısız devɾim giɾişimi sıɾasında kızkaɾdeşi gizlice Moskova'ya gideɾ ve onu devɾim ile tanıştıɾacak bazı belgeleɾ getiɾiɾ. Bu sıɾalaɾda Kutais de Bolşevik Paɾtisi'nin yeɾaltı eylemleɾinin meɾkezleɾinden biɾi olmuştuɾ. Bu dönemden sonɾa şiiɾ ve devɾim onun iςin bölünmez biɾ bütün haline geliɾ. Biɾ süɾe sonɾa babası kesik paɾmağından kaρtığı biɾ enfeksiyon sonucu ölüɾ.
kaynak: wiki

Şiiɾleɾi
Pantolonlu Bulut
Omuɾganın Flütü
Lenin Destanı
Yüz Elli Milyon

Oyunlaɾı
Tɾajedi - Vladimiɾ Mayakovski
Gizemli Güldüɾü
Tahtakuɾusu
Banyo
Moskova yanıyoɾ

Kitaρlaɾı
Ameɾika'yı Keşfim

Vladimir Mayakovski Sözleri 12 Adet

Aşağıdaki Vladimir Mayakovski sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Vladimir Mayakovski sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hayatın en hüzünlü anı, Mevsimine kapıldığın kişinin Bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını Anladığın andır.

Aşkın küçük sandalı hayat ırmağının akıntısına kafa tutabilir mi! Dayanamayıp parçalandı işte sonunda.

Hayatın En Hüzünlü Anı, Deli Gibi Sevdiğin İnsanın Buna Hiç Değmediğini Gördüğün Andır.

Yarınlardan koparıp almalıdır mutluluğu insan.. Şu yaşamda en kolay iştir ölmek.. Asıl güç olan yepyeni bir yaşama başlamak.

Geniş adımlarıma dayanmıyor yolların uzunluğu Nereye gitsem ki içimdeki bu cehennemle.

Kimin hıncıdır dünyayı ikiye bölen? Kimdir dumanları yükselten mezbahaların kızıllığı üstünde? Yoksa bir tek güneş Yetmiyor mu herkese? Ya da üstümüzdeki gök yeterince mavi değil mi?

Çoğu kez inanmışımdır; insan büsbütün açık yürekle yazmamalı. Kimi zaman gülünç duruma düşülür, bundan başka, belki de inanılmaz. Ama gerçek, hiçbir zaman bir tek ufacık sözcük yazmadım sana, ne yazdığımı iyice denetlemeden önce. Yalnız şu var ki, insan her zaman doğru sözcüğü bulamıyor.

Şu yaşamda en kolay iştir ölmek yepyeni bir hayata başlamaktır asıl güç olan!

Bense yalnızca tek şeyi görüyordum: Siz çalınması gereken bir Mona Lisa tablosuydunuz. Ve çaldılar sizi.

En Güzel Aşk Sosyalizmdir.

Hayatın en hüzünlü ani, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır.

Sıran geldi! Deseler günün birinde savaşa itseler beni, vurulsam; kan değil adın fışkırır yırtık dudaklarımdan.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Zelal

Bu adamı çok seviyorum .Bu adamın değerini bilemediler ama yazdığı herşeyi seviyorum.☺☺☺😊

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Tecrübe, bir insanın başından geçenler değil, başından geçenlerin bıraktığı izlerdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste