Uzayın sessizliği beni kalbimden vurdu. Kalbimin atışlarını ve nefesimi çok n...

söz kimin

Bu sayfada Sovyet kozmonotu, uzayda yürüyen ilk insan Aleksey Leonov tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Aleksey Leonov şöyle demiştir: Uzayın sessizliği beni kalbimden vurdu. Kalbimin atışlarını ve nefesimi çok n... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Aleksey Leonov

Uzayın sessizliği beni kalbimden vurdu. Kalbimin atışlarını ve nefesimi çok net duyuyordum. Bunu düşününce nefesim kesiliyor.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir yerde İnsanlık Ay'a gidebilirken diğer bir yerde Ay gibi yüzler açlıktan soluyor!

Hayvanlara karşı acımasız olan, iyi bir insan olamaz.

Sıkıntı, sefahetin muallimidir. Ye's, dalalet i fikrin; zulmet-i kalb, ruh sıkıntısının menba'idir.

Endişeye mahal yok, Hakk şerleri hayr eyler, güneş bir doğsun, Allah'ın yardımı bize erişecek ve dediklerimi yerine getirirseniz inşallah hayırsıyla muradımız üzre devredecektir felek.

Etrafımız o kadar çirkefle dolu ki temiz kalmak için bir tek çare kendi dünyamıza çekilmek ve muhitle, hiç olmazsa manen, alakamızı kesmektir.

Bu dünyada benim kim olduğuma karar verecek olan yalnızca benim, başka hiç kimse değil. Ben biyolojik ve kültürel bir melezim ve bütün sınıfların, ırkların ve ulusların fiziksel ve zihinsel ürünü olmaktan, senin gibi saf ırk olmamaktan, şovenist olmamaktan ve bütün sınıfların, ırkların ve ulusların küçük bir faşisti olmamaktan dolayı gurur duyuyorum.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste