Uşak olmayı istemediğim gibi, uşak kullanmayı da sevmem; benim demokrasi anla...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li siyasetçi, devlet başkanı, hukukçu Abraham Lincoln tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Abraham Lincoln şöyle demiştir: Uşak olmayı istemediğim gibi, uşak kullanmayı da sevmem; benim demokrasi anla... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Abraham Lincoln

Uşak olmayı istemediğim gibi, uşak kullanmayı da sevmem; benim demokrasi anlayışım budur.

Yorumlar

Perihan

Demokrat

Adam Güzel Demiş

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ben dervişim dersin dava kılarsın Hakk'ı zikretmeye dilin var mıdır kendini gör, elde sen ne ararsın hâlâ hâl etmeğe hâlin var mıdır?

Hayatın tamamını anlamalısın, sadece küçük bir parçasını değil. İşte bu nedenledir ki okumalısın, bu nedenledir ki göğe bakmalısın, bu nedenledir ki şarkı söylemeli, dans etmeli, şiirler yazmalı ve acı çekmeli ve bütün bunların yaşam olduğunu anlamalısın.

Yolculuk, kalbin yolculuğudur. Vuslat, sırların vuslatidir.

İki insan arasında temel olan içtenliktir, sevgidir. Ve aşk, iki kağıt parçasının altına atılan iki imzayla ölçülemez. Kim engel olabilir bir kadının çocuğunu evlenmeden tek başına büyütüp yetiştirmesine? Kanunları yapan toplum, erkek toplumudur. Kadınları

Kibir felaketi ve utancı beraberinde getirir.

Her şeyin bir parlatıcısı vardır, gönlün parlatıcısı da Allah'ı zikirdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste