Unutmazsan senin, affetmezsen onun canı acıyacaktır. Unutma, affetmek ve unut...

söz kimin

Bu sayfada Lucius Annaeus Seneca tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Lucius Annaeus Seneca şöyle demiştir: Unutmazsan senin, affetmezsen onun canı acıyacaktır. Unutma, affetmek ve unut... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Unutmazsan senin, affetmezsen onun canı acıyacaktır. Unutma, affetmek ve unutmak sadece iyi insanların intikamıdır.

Yorumlar

Perihan

Kağan

Çok haklısınız Gülçin hanım. Çeviri hatası var herhalde...

Perihan

Gülçin Elgümüş

İlk cümle ve ikinci cümle birlikte değerlendirildiğinde “Unutmazsan senin affedersen onun canı acıyacaktır” olması gerek. Çünkü 2. Cümlede unutmak ve affetmek iyi insanların intikamıdır diyor, affetmeyince 2. Cümledeki iyi insan olmuyorsunuz

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Konuştuğum birçok şeyi iş olsun diye konuşuyorum başka yerlerdeyim aslında. Paramparçayım iyi değilim !

Cennete gitmeyi düşünüyorsan eğer , senin için akıttığım göz yaşımdan bile helallik dile.

Delta Günleri Duino harebelerinde bir gölge, ay ve nesnesi olmayan bir melankoli... Yitik şeyleri içselleştirmek... İçimizde hareket eden akıl, Mobius dönüşleri, dönüşümleri... Yeni bir melankolinin gizli imleri... delta günleri... Uzak bir günde, delta günlerinin birinde bir heksagram kurmak ve kapatmak - evreni, arzuyu bilinmeyeni (ilk çizgi, kırık, öznesini iplerle, halatlarla bağlanmış olarak gösteriyor... üç yıl boyunca Ateş, barika, tehlike... Gece umarsız bir Y işaretiydi ve düşüyordu sana doğru. İsminin anagramlarında kendisiyle karşılaştın ve evlendin Bir uzaklık, ilk günlerdeki gibi, gizil rezonanslar... Piyano seslerinin ve masaların üzerindeki cam kırıkların arasından ona yaklaştın. O yüzünü dönmedi. İçinde bir şey, fümerol gibi bir şey, onu sevdi. Hava yapıştı yüzüne. Sonunda anladı gerçek ismini ve sana ne olmadığını söyledi. Ağaçların arasında yitiyor gölgen, uzaklıklar, Pompei... Biri yaralıyor diğerini boğuyor yutuyor Ayşama dönemleri bitti artık... Ağır yıldız kümeleri yer değiştiriyor aklımda...

Sorsaydım omuz silkecektiniz mayanın ne zaman taştığını Kirliydi sapkındı çarpıtılmıştı dile döktükleriniz ne kadarsa Mırıldanmaz olaydınız hayata nal sesinden muştu bulaştığını Dağları alıcı kuşun pençesine terk ettiniz vadileri bir parsa.

Her düşünce bastırılmış bir duygudan kaynaklanır.

Üç hâlden biri ortaya çıkmadan dünyadan gitme: Ya Allah'a olan muhabbetinden dolayı gözyaşların kan olmalı ya O'nun korkusuyla idrarın kana dönüşmeli veya uyanık olduğun hâlde kemiklerinin eriyerek inceldiğini görmelisin.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste