Umay Gedikoğlu Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk yazar ve pop rock sanatçısı Umay Gedikoğlu ait 18 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Umay Gedikoğlu kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Umay Umay mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Umay Gedikoğlu
  • Adı: Umay Gedikoğlu
  • Doğum: 22 Mayıs 1966
  • Mesleği: Türk yazar ve pop rock sanatçısı
Umay Gedikoğlu Kimdir Sayfası

Bu sayfada Umay Gedikoğlu hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Umay Gedikoğlu sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Umay Gedikoğlu (Umay Umay)(d. 22 Mayıs 1966, Tɾabzon), Tüɾk yazaɾ ve pop ɾock sanatçısı.

İlk müzik çalışmalaɾına 1990 yılında 'Hush' gɾubundan Eɾay Aɾtan ve Melih Rona ile biɾ aɾaya geleɾek 'Lepɾechaun' gɾubuyla başlamıştıɾ. Umay Gedikoğlu, kısa süɾen bu çalışmadan sonɾa asıl çıkışını tüm müzik ve sözleɾini Baɾlas'ın (Baɾlas Eɾinç) yazdığı pop ɾock taɾzındaki "Umay Umay" albümüyle yaρmıştıɾ.

Umay Umay'ın müzik çalışmalaɾının yanı sıɾa beş adet de kitabı bulunmaktadıɾ. Kitaρlaɾını eşcinselleɾe adamıştıɾ. Küɾtleɾi, eşcinselleɾi, devɾimcileɾi ve Maɾdin'i anlatmıştıɾ. Biɾ dönem Biɾgün Pazaɾ'da köşe yazaɾlığı da yaρmıştıɾ. Кazım Koyuncu'nun Gyuli Çkimi şaɾkısının üzeɾine Кalbim Acıdı adlı şaɾkısını söylemiştiɾ. sozkimin.com Kendi albümleɾinin dışında, Kent Ozanlaɾı adlı kaɾma albümde de Şekeɾ Anne şaɾkısıyla yeɾ almıştıɾ..

Umay Gedikoğlu Sözleri 18 Adet

Aşağıdaki Umay Gedikoğlu sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Umay Gedikoğlu sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Birisi, dünden daha çok mektup yazdığımı söyleyebilir mi. Beni dünden daha az sevdiğini.

Melodisini bir türlü tutturamadığımız, sevdiğim şarkıyı dinlemekti beraberliğimiz.. Dudaklarımıza dökülemeyen

'En son kötülüğün kaldı bende, en son ben sevebilirdim seni' diye biten.

Ölünceye dek seni seveceğimi sanmıştım baba. Ama aşık oldum.

'Sen yoktun, niçin geleyim.' diyen bir aşk mektubunu anımsadım.

Bazen göz yaşlarınıza değen birini bulursunuz. Silik bir anıdan içinizi saran hayaller yaratırlar. Kaybolmalarından, yiyecekleri darbelerin onları sıradanlaştırmasından korkarsınız. Başlayamamaktan ya da bitirememekten, gülümserken sakladıklarınızdan, elinizde kalanların boşluğundan, yeri doldurulamaz vedalardan çekinirsiniz. Yine de parlak tecrübelerinizi unutup derinlere dalacak cesareti ve deliliği yakalarsınız. Ucu kırık kalemleri sırf bu yüzden saklarsınız.

Arabamı sağa çekip dikiz aynasında makyaj yaptım.

Hepimiz kahramanıyız birbirimizin, hepimiz birbirimizin soytarısı.

Saçlarınla oynayacağım, dudaklarımı çenene dayayacağım ve bana sarılacağın sessiz bir gece için 'beklediğim tüm sabahlar sen ol' diye yalvaracağım. Kendimi yok ederken bir yalanı yaşattığımı bilerek, sonuna kadar! neye içimdeki kızgınlık? inan kölesi olabi

Onu bir çocuk gibi öpmüştüm. Dışarısı soğuk, ölür diye içime sokmuştum.

Her gölge hayatımdaki çığlığını bulup kayboluyordu.

Beni dünden daha az sevdiğini.

Yanlış bu sözcükler, yanlış. Çok ağladım, çok erkek oldum, çok da kadın. Kimseyle kendimle bile yaşayamazdım. Hep yarım kaldım, hep!

Bu sürünün ortasında kalbinde unutulmuş bir elle sürünen başka biri var mıdır?

Omuzlarıma sürdüğüm gül kremini kokladım, tanrıya dua ettim.

Bak yine özlüyorum seni. Bu itiraf edilmemiş bir yalnızlıktır.

Bir gün yolda yürüyordum bir şarkı duydum kalbim acıdı.

Sen bana bakmaya utanmaktan daha güzelini yaptın, Sana bakmamdan utandın. İnsan güzelliğinden mahcup olunca daha mı güzel olur. Penceredeki yansımama bakmıyorum; en güzel yerim gözlerim ama onları sensiz görmek istemiyorum. Çünkü sana yazıyorum.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste