Uğur Koşar Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Danışman ve Yazar Uğur Koşar ait 42 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Uğur Koşar kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Uğur Koşar mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Uğur Koşar
  • Adı: Uğur Koşar
  • Mesleği: Danışman ve Yazar
Uğur Koşar Kimdir Sayfası

Bu sayfada Uğur Koşar hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Uğur Koşar sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Nur Seans'ının kurucusu olan Uğur Koşar; Siirt Tillo şehrinԁenԁir. Seyiԁ soyunԁan gelen UK, Kenԁisini fıkıh, tefsir, haԁis olarak ilmi yönԁen geliştirmenin yanınԁa; Zihin ilmi olan Bilgelik ile Sufi'liğin (kalp gözüyle bakışını) harmanlayarak kenԁine özgü üslubuyla insanların kenԁi öz varlıkları ile buluşmasına böylece kalıcı bir huzura kavuşmasına yarԁımcı olmaktaԁır.
Bütünԁen yana olan Uğur Koşar, Bilim ve İlim ayrılamaz, ԁünya Kuran üzerine kuruluԁur, ԁiyerek; çalışmalarınԁa başarıya ulaşmıştır.

Uğur Koşar deɾ ki; "Ben sizi yeni biɾ şeyle tanıştıɾmıyoɾum, sadece sizi unuttuğunuz kendi özünüz ile tekɾaɾ buluşmanıza vesile oluyoɾum."

"Yaşam matematik değil biɾ şiiɾdiɾ ve içinde nefes aldığınız bu hayat, beyinleɾin gelişmesinden öte yüɾekleɾin ve ɾuhun olgunlaşması ile gelen biɾ kutlama olmalıdıɾ." Diyeɾek Yaşamanın aslında biɾ sanat olduğunu anlatmaktadıɾ.
O'nun göɾüşüne göɾe: Mutsuz insan yoktuɾ, mutlu olacağına inanmayan insanlaɾ vaɾdıɾ ve insanlaɾı yoɾgun kılan yaşam değil, taşıdıklaɾı maskeleɾ ve inandıklaɾı kalıplaɾdıɾ.

UK "Her soru önce kendi cevabını doğurur" sözleɾiyle insanlaɾın aɾadığı cevaplaɾın aslında kendi deɾinlikleɾinde mevcut olduğunu ifade edeɾ.

O, yaşam yolculuğunda insanların kеndilеrini kеşfеtmеlеri vе kеndi dеrinliklеrindе bulunan mеvcut cеvaplara ulaşmaları adına; onları sadеcе düşündürmеyе, idrakе ulaşmalarına vе baktıklarından daha dеrinе odaklanarak Allah'ın kеndilеrinе sunduğu hеdiyеlеri görmеlеrinе- kucaklamalarına yardımcı olmaktadır.

Gibi sözleri insanlara farkındalık kazandırmaya yöneliktir.
Uğur Koşar, insanlığın temel sorunlarından birini şu sözlerle ifade etmektedir:
"İnsanlar isyanda, hayat ςoğu iςin yaşarken bitmiş durumda; ςünkü hep başkalarının hayatını yaşamaktalar. Bu hayat onların değil, başka bedenlerde, başka ruhlarda hayat buluyorlar ve onlar gidince hayat da anlamını yitiriyor. İnsanlığın en büyük sorunu budur. Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir. Nasıl olabilir ki? O hayat başkasına bağlı ve o gittiğinde yahut ilgisini yitirdiğinde sen de eriyor, tükeniyorsun! Olanları izlediğinde şahit olacaksın ve o zaman varlığın hakikate uyanacaktır.”
kaynak: kendi sitesi

Uğur Koşar Sözleri 42 Adet

Aşağıdaki Uğur Koşar sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Uğur Koşar sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanlar kendi hayatını yaşamadığı için mutsuz. Hep birileri mutlu olsun diye koşturmaktan yürekleri yorgun. Hepsi bu.

Yaşam bir deniz gibi akıcı bazen de dalgalı olabilir; fakat unutma kürekler her zaman senin ellerindedir.

Dünya düşmanımız olsa ne olur. Allah dostumuz olduktan sonra.

Sen kutsal bir bedenin içinde yaşayan ruhsun. İlk adım bedenini sevmektir ve bedenini sevdikten sonra ruhunu sevebileceksin ve son adım seni varlığına götürecektir.

Sadece yaşamın gerçeliğine uyum sağla, ruhun ağlamaya ihtiyacı varsa ağla, gülmeye ihtiyacı varsa gül, her deneyimi yaşa, kontrol etme. Şayet kontrol edersen bütün enerjini dışarıya akıtmış olacaksın. Sessiz ol ve yaşamın akışını izle tefekkürde kal, o ak

Ben size mutlu olmayı değil, mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum.

Yaradan Kitaplarını İnsana Göndermişken, Yaradan Peygamberlerini İnsana Göndermişken, Yaradan Cennetinin Kapılarını İnsana açmışken ve O` sana Bu Kadar Çok Değer Veriyorken; Sen Nasıl Olur da Kendine Değer Vermezsin?

Dışarıda Mucize Arama Mucize Sensin.

Önemli Olan Hayatın Ne Zaman Son Bulacağı Değil, Onu Ne Zaman Hissederek Yaşamaya Başladığındır.

Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir!

Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açmış bir çiçektir onu, sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.

Sen plan yaparsın ama Allah'ın dediği olur.

İnsanın tüm sorunu kalbi ile ruhu arasındaki uçurum kadardır.

Şahit olarak Allah Yeter. Hakkın alındığında ya Hakim ya Adl de ve Rabbine bırak. O ne güzel Vekildir.

İşte huzurun sırrı: Az yemek, Az insan, az konuşmak; bol tefekkür, bol zikir, bol ibadet kalp gözünü açar, ruhunu besler.

En güzel buluşma neresidir bilir misin, birbirimizin yüreği; o halde dualarda buluşalım.

Allah, seçimi kendisine bırakanlara, tevekkül eden kullarına en iyisini verir.

İnanmak ve sevmek, inandığın ve sevdiğin şey olmaktır.

Sen aşk nedir bilir misin. Rabbin için sıcakta susuz kalmak ve suyu kevser havuzunda efendimizin elinden içmeyi beklemektir.

Oruç aşktır. İmsaktan iftara kadar süren sabır makamıdır. Ezanı duyunca tüm hücrelerin bayramıdır. Mükafatı ise Allah'tan bekleyişin huzurudur.

Sıkıntının sana anlatacakları var belki de dinle bakalım Rabb'inden ne mesajı getirmiş.

İnsanın psikolojisini bozan yaşadığı olay, o olayı zihnin binlerce kez hatırlatıp tekrar yaşatmasıdır!

Güle sordum. Dikenlerle ömür hiç geçer mi?Güldü cevap verdi. Bu dünyaya çiçek açmışım, diken canımı hiç yakar mı?

Kendine derinden saygı duy ve kucakla. Çünkü sen Allah'ın özenerek yarattığı, ruhuna ruhundan üflediği özel bir varlıksın.

Hayal kırıklığının bir önceki adı arzudur.

Psikolojik sorun yoktur, sadece zihinsel bir işletim hatası vardır. İnsan zihni kullanmasını bilmiyor, çünkü onun kullanma talimatını kimse vermedi! Ben insanlara zihnin kullanımını gösteriyorum, onlar ise kolayca artık özlerine ulaşabiliyorlar ve kalıcı

Dışarıda mucize arama, mucize sensin.

Varoluş mucizeler ile dolu kilitli bir kapıdır anahtar ise sensin.

Allah bazen elinden oyuncağını alır yerine daha iyisini vereceği için, sen dert etme Can, O seni senden daha çok düşünür.

İçindeki milyonlarca hücre Allah'ı zikrediyordu, sen ise içinde kin ve nefret taşıyorken dışarıya ceza verdim sanıyordun; fakat bütün NUR'unu öldürdüğünden haberin yoktu.

Uzakta olsa mesafeler, yüreğini yüreğinde hissettiğin, sana en yakındır.

Gözlerinin görmediği yerde yüreğini kullan, o mutlak göremediklerini sana gösterecektir.

Başarısız insan yoktur; Başarılı olacağına inanmayan insanlar vardır.

Yere düşen ekmeği alıp öperek bir kenara koymasını öğrendik de. Yere düşürdüğümüz insanları hiç fark edemedik.

Seni çekemeyen, kalbinde fesat olan insanla uğraşma, o zaten kendi hazırladığı cehenneminde yanıp tutuşuyordur.

Allah yüreğinize yüreği ile gelenleri nasip etsin.

Dünya sadece bir geçittir ona sahip değil şahit kal.

Seni mutsuz eden şey dışarıda değil kendi içindedir.

Sev sev sev. Hiçbir şey için sevginden vazgeçme.

Ben sizi yeni bir şeyle tanıştırmıyorum, sadece unuttuğunuz kendi özünüz ile tekrar buluşmanıza vesile oluyorum.

Aşk gözün değil gönlün gördüğüdür.

Kendi hayatını yaşamıyorsan, yaşadığın hayat senin değildir!

Yorumlar 37 Adet

Perihan

Soma

Kitapları çok güzel beğenerek okuyorum. İki ki varsınız.

Perihan

Khgf

Tanrının rüyası mı? Oda nedemek

Perihan

Lütfıye cengiz

Kitabınızı çok beğendim bazı eleştıricilerimiz şeytanı dinlemesin kendıne yazik etmesin

Perihan

Lütfiye cengiz

Bu güne kadar okuduğum en güzel kitap yorumcularımız şeytanı dınleyip kendilerine yazık etmesinler

Perihan

ismail onur

okudum çok güzel anlatmış ALLAH a nasıl kul olmalı yazar bu kitaplardan para kazanmış veya günahkar olabilir ama yazdıkları şeyler çok doğru biz kişiye değil yazdıkları doğrulara bakalım

Perihan

gülseren

ugur bey kitaplarında sorunlardan kurtulma vesvese ile başetmede inancımız gereği allaha sığınmamız gerektiğini belki çoğunu bildiğimiz hadisler ve kurandan ayetlerde anlatıp telkinler ediyor. Şu zamanda yaşayan biz insanlar maalesef islamiyetin emirlerin

Perihan

Doğrular tektir

Hoca sadce hoca arkadaşlar eşi bankacı olduğundan kendini eşinin aayesinde geliştirmiş daha üst makamdaki insanlarla görüştüğü için vizyonunu geliştirerek ve soydanngelrnnhocalığı kullanarak ordan burdan tırtıkladığı bilgiler ile kitaba dökmüş olayı bu ad

Perihan

Hayrunisa

Kitabını almayı düşünmüştüm fakat televizyonda boşanma ile eşi ile iletişimini görünce Allah de gerisini bırak kitabını yazmış fakat yaşam tarzına donusturememis bir yazar olduğu fikrine vardım. ilkokul mezunu olup psikolog gibi hasta bakan bir ülkede biz

Perihan

M Kılıçaslan

Allah de gerisini bırak

Perihan

Ahu

Uğur Beyin Kitaplarını okudum."Ben sizi yeni bir şeyIe tanıştırmıyorum, sadece sizi unuttuğunuz kendi özünüz iIe tekrar buIuşmanıza vesiIe oIuyorum" Bu sözü gerçekten de çok doğru. Allah Razı olsun, bize bunları hatırlattığı için. Olumsuz yorumların hiçbi

Perihan

Ahi usta

Direk Allah a bağlı tacir medyumların psikolog cinsinden
Ne bilem Allah ın sopası yokya dili olan konußuyor

Perihan

yorumsuz

Bir insan önce "Tanrının Rüyası" diye bir kitap çıkaracak "ganj yayınlarından" ve "hinduizm felsefesini" belli bir kitleye pazarlayacak, sonra bakacak devir değişiyor oradan da para akışı durdu kitaptan Tanrı kelimesi gidecek Allah olacak :)
Bu çelişkil

Perihan

Semra Aslan

Ben facebook sayfamda bu din tüccarinin gerçek yüzünü paylastim! Kitaplari tamamen çeliski.

Perihan

kamuran burak

ckitaplarınızıok harika sizi cok seviyorum hocam

Perihan

Tahir Aydın

Özlü bir anlatım

Perihan

emine

oyeeeee harika süper muhteşemm

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste