Tuvali ilk seferde örtün, ardından eklenecek başka bir şey görene kadar üzeri...

söz kimin

Bu sayfada Camille Pissarro tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Camille Pissarro şöyle demiştir: Tuvali ilk seferde örtün, ardından eklenecek başka bir şey görene kadar üzeri... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Tuvali ilk seferde örtün, ardından eklenecek başka bir şey görene kadar üzerinde çalışın.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir adamın değeri, büyük yetenekleriyle değil, onları nasıl kullandığına bakılarak ölçülmelidir.

Şeyh uçmaz. Onu müridleri uçurur. Başarıyı yakalamak, başarıyı sürdürmek, başarıyı ileriye götürmek isteyenler ayaklarını yerden kesmemeye, uçmamaya özen gösterirler. Çünkü uçan hiçbir şey havada kalmaz.

Büyüme nesnelerle ilgili bilgi kırıntılarından dünyalar kuran logaritmik bir öğrenmedir.

Desen görülen şey değildir, başkalarına gösterilmesi gereken şeydir.

Yirmi yaşındaki insan, dünyayı değiştirmek ister. yetmiş yaşına gelince, yine dünyayı değiştirmek ister. Ama yapamayacağını bilir.

Bir avuç Filistinliden kurtulmak isterken, Tavazu kalbin amelidir, dilin değil. Ne evliya gibi yaşadık ne eşkıya gibi. Birini bünyemiz kaldırmadı birini midemiz. Alacağın olsun len hayat! Sadakat; Bir çift göz uğruna iki cihandan vazgeçmektir. Gözlerimden dökülen yaş denizi ıslatıyor. Sevda kilim, hasret nakış, gönül derdi dokuyor. Çatlayası deli yürek 'sen sen' diye atıyor. Oy gece gözlüm oy, İstanbul seni kokuyor. Kendi ihtiyacına göre isteme,padişahın şanına göre iste. Edeb dizlerin bükülmesi değil, gönüllerin diz çökmesidir. Sen O'nu duymazsın ama O'nun seni duyabilme ihtimali vardır. Aynaya baktığında kendisini görüyorsa insan, o gerçek aşık değildir. Bilemedim ki hangisi daha zor; incinmemek, incitmemek, incitene dua etmek. O'nun murd ettiği sukut, benim zannettiğim konuşmaktan daha çok şey anlatır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste