Tüm tutkular bize yanlışlar yaptırır, en gülünç yanlışları da aşk yaptırır....

söz kimin

Bu sayfada Francois de La Rochefoucauld tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Francois de La Rochefoucauld şöyle demiştir: Tüm tutkular bize yanlışlar yaptırır, en gülünç yanlışları da aşk yaptırır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Tüm tutkular bize yanlışlar yaptırır, en gülünç yanlışları da aşk yaptırır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Meyve olgunlaştığında, kendi kendine ağaçtan düşer. Bir an ağacın dalında asılı durmaktadır, suludur. Bir sonraki an düşer- düşmeye zorlandığı için ya da atlamaya çaba gösterdiği için değil, ağaç onun olgunluğunu fark ettiği ve onu salıverdiği için.

Müziğimizle bizi dinleyenlere sadece onların zaman zaman ümitsizliğe kapılmadıklarını ve melankolinin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu iletmek istiyoruz.

Kalp ne ağır bir yüktür...

'Bu, haktır' diyene sözüm yok. 'Hak, budur' diyenden korkarım. 'Hak, ben'im' diyenden Allah korusun!

'Zamanın ruhu' diyor ki: 'Biz' diyen kazanır, 'ben' diyen kaybeder.

Çalışmak, akmaktır. Durgun sular nasıl kokarsa, öyle kokar tembel ruhlar. Akmayan sular nasıl bozulur, tadını kaybeder, rengini yitirirse öyle olur işte gayretsiz ruhlar da. Tazelenmeyen sularda mikroplar ürer. Canın mikroplarıdır onlar, taciz ederler ins.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste