Toplumsal anlamda herkesin hem gözetlenen hem de gözetleyen haline gelmesi, h...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz filozof, hukukçu ve toplum reformcusu Jeremy Bentham tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Jeremy Bentham şöyle demiştir: Toplumsal anlamda herkesin hem gözetlenen hem de gözetleyen haline gelmesi, h... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Jeremy Bentham

Toplumsal anlamda herkesin hem gözetlenen hem de gözetleyen haline gelmesi, herkesin birbirinden kuşku duyması ve gözetlemesi korku toplumunu yaratır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Başı arşa değmiş bir cüceden daha zalimi yoktur.

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.

Dillere Düşeceğiz Seninle Dillere düşeceğiz seninle, İlle de biz düşecek. Taze bahar dalları gibi Çiçeklenecek. Tadım tuzum olacaksın benim, Tadım tuzum olacak. Yatağıma gireceksin benim, İlle de sen yatacak. Seni, seni, en çok seni Bir tek seni severim hani. Kör olayım yar, Sürünürüm yar, Her daim yar, Billahi. Bir gemi alacak bizi buralardan, Bir daha dönmeyecek. Her yere gideceğiz seninle, İlle de biz gidecek. Uzak ya da yakın oluruz bazen Ah ne fark edecek? Tuz kadar severiz biz hani, Buna kim son verecek?

Benim felsefem, özünde, hayattaki ahlaki amacı kendi mutluluğu olan, varlığının yegane amacı ve en yüce eseri olarak yaratıcı üretkenliğini gören kahramansı bir varlık, bir insan konseptidir.

İlim bir hazinedir; anahtarı sormaktır. Allah size rahmet etsin, sorun; çünkü sormakla dört kimse mukâfat alır: soran, cevap veren, dinleyen ve onları seven.

Cesaret korkunun yokluğu değildir, hiç korkmamak da değildir. Korkuya rağmen bir şeyler yapabilmektir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste