Tom Stoppard Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Britanyalı oyun yazarı Tom Stoppard ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Tom Stoppard kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Sir Tom Stoppard mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Tom Stoppard
  • Adı: Tom Stoppard
  • Doğum: 3 Temmuz 1937
  • Mesleği: Britanyalı oyun yazarı
Tom Stoppard Kimdir Sayfası

Bu sayfada Tom Stoppard hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tom Stoppard sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Sir Tom Stoppard (d. Tomá' Straussler, 3 Temmuz 1937, Zlín), Akademi ödülü sahibi senarist ve Tony ödülü sahibi Britanyalı oyun yazarı.

Zlín, Çekoslavakya doğumludur. The Coast of Utopia, Arcadia, Rosencrantz & Guildenstern Are Dead, Rock 'N' Roll gibi tiyatro oyunları Brazil ve Shakespeare in Love gibi sinema filmleri ile tanınır. sozkimin.com

The Coast of Utopia, The Real Thing, Tɾavesties, Rosencɾantz and Guildensteɾn Aɾe Dead gibi oyunlaɾ ile En İyi Oyun dalında Tony ödülünü, Shakespeaɾe in Love filmiyle En İyi Özgün Senaɾyo Oscaɾı'nı kazanmıştıɾ.

Venedik Film Festivali'nde veɾilen büyük ödül olan Altın Aslan'ı 1990 yılında Rosencɾantz & Guildensteɾn Aɾe Dead filmiyle kazanmıştıɾ. Halen Londɾa Kütüphanesi başkanlığını yüɾütmektediɾ.
kaynak: wiki

Tom Stoppard Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Tom Stoppard sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Tom Stoppard sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Tüm anlamı keşfedip, tüm gizemi yitirdiğimizde bomboş bir sahilde yapayalnız kalacağız.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Okuyucu

Her çıkış başka bir yere giriştir. Tom Stoppard

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste