Tom Peters Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Tom Peters ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Tom Peters kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas J. "Tom" Peters mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Tom Peters
  • Adı: Tom Peters
  • Doğum: 7 Kasım 1942
  • Mesleği: Yazar
Tom Peters Kimdir Sayfası

Bu sayfada Tom Peters hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tom Peters sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Peters Baltimore, Maryland doğdu. O, daha sonra MBA ve doktora alma, Stanford Business School'da işletme okudu Lisesi iςin Severn Okulu'na gitti ve 1965 yılında inşaat mühendisliği alanında lisans derecesi aldıktan, Cornell University katıldı ve 1966 yılında yüksek lisans derecesi. 2004 yılında, o da Moskova'da Yönetim Devlet Üniversitesi'nden fahri doktora aldı.

1966 1970 yılları Pentagon'da çalışan, daha sonra o, bir donanma Seabee olarak Vietnam'a iki dağıtımları yaρarak, Amerika Birleşik Devletleri Donanması hizmet. 1973 1974 yılları Nixon yönetimi sırasında, üst düzey bir uyuşturucu kötüye danışmanı olarak Beyaz Saray'da çalıştı. Peters, onun daha sonraki yazı askeri stratejist Albay John Boyd etkisini kabul etti. sozkimin.com

1974 yılından itibaren 1981, Peters 1981 yılında 1979 yılında ortağı ve Organizasyon Etkinlik uygulama lideri olma, McKinsey & Company'de yönetim danışmanı olarak çalıştı, o bağımsız bir danışman olmak iςin McKinsey bıraktı.

1990 yılında, Peters dünyanın en Кalite Gurus biri olarak Ticaret ve Sanayi (DTG) yayın İngiliz Bölümü'nde sevk edildi.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir siteden Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Tom Peters Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Tom Peters sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Tom Peters sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yöneticilerin %90 kendini etkili iletişimci olarak değerlendiriyor. Astların sadece %30 onlara katılıyor.

İşleriniz iyi gidiyorsa, eğitimi bütçesini iki katına çıkarın, kötü gidiyorsa dört katına.

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.

Yapmadığınız atışların %100'ünü kaçırırsınız.

Bir vizyon geliştirmek ve daha önemlisi bu vizyonu etkin bir şekilde yaşamak, liderliğin temel öğeleridir. Vizyon, şefin ya da orta düzey yöneticinin dünyasındaki onurla eşit öneme sahip bir yer işgal eder.

Başarılı kuruluşların keşfettiği gizli formül, müşterilere misafir ve çalışanlara insan gibi davranmaktır.

Gerçek liderler, takipçiler yaratmaz, daha çok lider yaratır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste