Thomas Szasz Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Psikiyatr Thomas Szasz ait 9 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thomas Szasz kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas Stephen Szasz mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thomas Szasz
  • Adı: Thomas Szasz
  • Doğum: 15 Nisan 1920
  • Ölüm: 8 Eylül 2012
  • Mesleği: Psikiyatr
Thomas Szasz Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thomas Szasz hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thomas Szasz sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thomas Stephen Szasz (15 Nisan 1920 - 8 Eylül 2012) bir psikiyatrist ve akademik, Amerikan Psikiyatri Birliği, Amerikan Psikanaliz Derneği üyesi, New York Eyalet Üniversitesi'nde psikiyatri profesörü. 1990 yılında başlayan, o Syracuse, New York Upstate Tıp Üniversitesi Devlet Üniversitesi'nde psikiyatri profesörü emekli oldu. sozkimin.com O iyi o modern toplumun ve bilimcilik tıp gibi sosyal kontrol amaçlarını gördüm ne psikiyatri ahlaki ve bilimsel temeller, bir sosyal eleştirmen olarak biliniyordu. Onun kitaρları Akıl Hastalığı (1961) ve (1970) Madness imalatı Mit en onunla ilişkili argümanlar bazı yola çıktı.

Szasz zihinsel hastalıklar kanserler gerçek anlamda gerçek olmadığını savundu. Alzheimer hastalığı gibi birkaç tanımlanabilir beyin hastalıkları, hariç olmak üzere, "doğrulama ya da DSM tan tahrif biyolojik ya da kimyasal hiçbir test veya biyopsi ya da nekropsi bulgular" Akıl hastalığı varlığının veya yokluğunun tespit edilmesi iςin bir hedef yöntem vardır, yani vardır. Szasz fiziksel bir hastalık varsa, o zaman hiçbir hasta, tedavi iςin kimse olduğunu düşündüm.

O "Ücretsiz World" gibi eleştirdi rağmen özel muamele konusundaki görüşleri, her kişinin bedensel hakkı ve zihinsel öz-sahiplik ve diğerlerinden şiddetten uzak olma hakkına sahiptir ilkelerine dayalı, özgürlükçü köklerinden takip psikiyatrinin kendi kullanımı iςin komünist devletler. O intihar, tıp pratiği, özel sözleşme ve yasal olmalı kullanımı ve uyuşturucu ve cinsel ilişkilerin satışı inanıyordu.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Thomas Szasz Sözleri 9 Adet

Aşağıdaki Thomas Szasz sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thomas Szasz sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kendisiyle artık dalga geçemeyen bir kişi için, başkalarının onunla dalga geçme zamanı gelmiş demektir.

Bir kimse bir başkasını mutlu kılamaz fakat bir kimse bir başkasını mutsuz kılabilir. Dünya üzerinde mutluluktan çok mutsuzluk olmasının temel sebebi budur.

Atasözü, 'Seni besleyen eli ısırmayacaksın' der. Oysa eğer sizin kendi kendinizi beslemenizi engelliyorsa belki de onu ısırmanız gerekir.

İki yanlış bir doğru etmez ama iyi bir mazeret eder.

Bir insan kendine gülmeyi bıraktığında, başkaları ona gülmeye başlar.

Kesinliğe karşı şüphe psikoza karşı nevroz gibidir. Nevrozlunun şahıslara ilişkin şüphe ve korkuları vardır, psikozlunun ise şahıslara ilişkin kanaatleri vardır. Kısaca nevrozlunun sorunları psikozlununsa çözümleri vardır.

Bazı kişiler henüz benliklerini bulamadıklarını söylerler. Ama benlik insanın bulduğu değil yarattığı bir şeydir.

Siz Tanrı'yla konuşuyorsanız, dua ediyorsunuzdur; ama Tanrı sizinle konuşuyorsa, şizofrensiniz demektir.

Aptallar ne affeder ne unutur, saflar affeder ve unutur, akıllılar ise affeder; ama asla unutmaz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Doğaya yabancı olan bir topluluktan evrime katkı beklemek söz konusu olamaz.

söz kimin Alfabetik Liste