Thomas John Watson Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İş adamı Thomas John Watson ait 10 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thomas John Watson kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas J. Watson mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thomas John Watson
  • Adı: Thomas John Watson
  • Doğum: 17 Şubat 1874
  • Ölüm: 19 Haziran 1956
  • Mesleği: İş adamı
Thomas John Watson Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thomas John Watson hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thomas John Watson sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thomas John Watson, Sr (d. 17 Şubat 1874, Campbell - ö. 19 Haziran, 1956, New York), International Business Machines (IBM)'in kurucusu.

Gençliğinde muhasebecilik, satış temsilciliği gibi işlerde çalışan Watson, 1895 yılında National Cash Register adlı şirkette çalışmaya başladı. Bir süre sonra şirket sahibinin yardımcısı olan Watson, New York'a taşınarak Computing Tabulating Recording Company adlı şirkette müdür olarak çalışmaya başladı. sozkimin.com Ekonomik sıkıntıya düşen şirketin üretimini delikli kart üretiminde yoğunlaştıɾaɾak ve çalışanlaɾ aɾasında motivasyona önem veɾeɾek şiɾketi kuɾtaɾdı. 1924 yılında adını "Inteɾnational Business Machines" IBM olaɾak değiştiɾen şiɾketi ABD'nin en kısa süɾede en çok kaɾ eden fiɾmalaɾı aɾasına soktu. 1944'te ilk bilgisayaɾ üɾetimini yaρan ve 1953 yılında Foɾtɾan yazım dilini geliştiɾen IBM, bilgisayaɾ alanında dünyanın en önde gelen fiɾması oldu. 1956 yılında işleɾini oğluna bıɾakan Thomas John Watson, aynı yıl ülseɾ nedeniyle yaşamını yitiɾdi.
kaynak: wiki

Thomas John Watson Sözleri 10 Adet

Aşağıdaki Thomas John Watson sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thomas John Watson sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hatanın, başarının düşmanı olduğunu düşünmek çok yaygın bir yanlıştır. Hata bir öğretmendir, acımasızdır ama en iyisidir.

Yolunuza devam edin ve hata yapın. Yapabildiğiniz kadar yapın; çünkü başarıyı bu yol üzerinde bulacaksınız.

Başarılı olmak için, kalbiniz işinizde olsun, işiniz kalbinizde.

Benim kuşağımın yaptığı en büyük keşiflerden biri, insanın düşüncelerini değiştirerek yaşamını da değiştirebileceği gerçeğini bulmasıdır.

Başarı, küçük hataların ve başarısızlıkların biraz ilerisinde duran şeydir.

Sadakat, insanı hergün doğru karar vermek zahmetinden kurtarır.

Kalbinizi işinizin ve işinizi de kalbinizin içine yerleştirmelisiniz.

Başarı; fikir ve motivasyonun birleşimiyle oluşur.

Başarılı olmak istiyorsanız başarısızlık oranınızı iki katına çıkarın.

Yolunuza devam edin ve hata yapın. Yapabildiğiniz kadar hata yapın. Çünkü başarıyı bu yol üzerinde bulacaksınız.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste