Thomas Harriot Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz matematikçi, fizikçi ve astronom Thomas Harriot ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thomas Harriot kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas Harriott, Hariot, Heriot mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thomas Harriot
  • Adı: Thomas Harriot
  • Doğum: 1560
  • Ölüm: 2 Temmuz 1621
  • Mesleği: İngiliz matematikçi, fizikçi ve astronom
Thomas Harriot Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thomas Harriot hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thomas Harriot sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thomas Harriot, aynı zamanda Harriott, Hariot veya Heriot olarak da yazılmıştır, bilimsel alanda ilerleme kaydeden bir İngiliz astronom, matematikçi, etnograf ve çevirmen.

1560 yılında İngiltere'nin Oxford kentinde doğan Thomas Harriot, Oxford'daki St Mary Hall'a katıldı. Adı, salonun 1577'den kalma kayıt defterinde geçiyor. Harriot, Oxford Üniversitesi'nden lisans derecesini aldıktan kısa bir süre sonra navigasyon okumaya başladı. Thomas Harriot'un üzerinde çalıştığı denizcilik çalışması, açık deniz fikri ve Atlantik Okyanusu'ndan Yeni Dünya'ya nasıl geçileceği üzerine yoğunlaştı.

Thomas Harriot, astronomik ve denizcilik çalışmalarındaki idealleri birleştirerek kendini eğittikten sonra, Raleigh'de diğer kaptanlara denizcilik tekniklerini öğretti. Bulguları Articon'da kaydedildi, ancak daha sonra asla bulunamadı.

Thomas Harriot astronomi, matematik ve seyir tekniklerine yaptığı katkılardan dolayı tanınmıştır. Thomas Harriot, navigasyon için gelişmiş haritalar oluşturmak üzere John White ile yakın bir şekilde çalıştı. Harriot, astronomi, matematik ve navigasyon konularında çok sayıda makale üzerinde yoğun bir şekilde çalışırken, gerçekte yayınlanan çalışma miktarı azdı. O kadar seyrek oldu ki Thomas Harriot tarafından üretilen tek yayın, The Briefe and True Report of the New Found Land of Virginia idi. Kitabın öncülü, o dönemde Virginia'daki İngiliz yerleşimlerinin ve mali sorunların açıklamalarını içeriyordu. Bazen patatesin Britanya Adalarına tanıtılmasıyla anılır. Harriot, Galileo'den dört ay önce 26 Temmuz 1609'da Ay'ın bir teleskopla çizimini yapan ilk kişiydi. Oxford'daki St Mary Hall'dan mezun olduktan sonra Harriot, Sir Walter Raleigh tarafından finanse edilen ve Sir Ralph Lane liderliğindeki Roanoke adasına 1585 seferine eşlik ederek Amerika'ya gitti. Thomas Harriot, Carolina Algonquian dilini iki Yerli Amerikalıdan öğrenmiş ve tercüme etmiş olan, girişimin önemli bir üyesiydi: Wanchese ve Manteo. sozkimin.com İngiltere'ye döndüğünde, Northumberland'ın 9. Kontu için çalıştı. Earl'ün evinde, kırılma teorisinin atfedildiği üretken bir matematikçi ve astronom oldu.1615 veya 1616'da Thomas Harriot, tıbbi uzmanlığa sahip bilinmeyen bir arkadaşına, dudağındaki kanserli ülserin patlamasının nedeninin ne olacağını açıklayan bir mektup yazdı. Bu, 1621 yılında hayatını kaybettiği Threadneedle Caddesi'nde Thomas Buckner adlı bir arkadaşıyla birlikte yaşadığı zamana kadar ilerledi. Her iki durumda da Harriot görünüşe göre cilt kanserinden öldü. Thomas Harriot'un kanser teşhisinin aşırı tütün tüketimine bağlı olduğundan şüphelenildi.

Vasiyetini yazdıktan üç gün sonra 2 Temmuz 1621'de öldü (Henry Stevens tarafından keşfedildi). Thomas Harriot, öldüğü yerin yakınında, Threadneedle Caddesi'ndeki St Christopher le Stocks kilisesine gömüldü.
kaynak: wiki + çeviri

Thomas Harriot Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Thomas Harriot sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thomas Harriot sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bizimle birlikte matematiksel aletler, deniz pusulaları olarak gördükleri pek çok şey... Kendiliğinden gidiyormuş gibi görünen bahar saatleri ve sahip olduğumuz diğer birçok şey onlara çok tuhaf geldi ve şimdiye kadar sebebi ve anlamlarını anlama kapasitelerini aştılar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste