Thomas Fuller Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz tarihçi Thomas Fuller ait 17 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thomas Fuller kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas Fuller mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thomas Fuller
  • Adı: Thomas Fuller
  • Doğum: 1608
  • Ölüm: 16 Ağustos 1661
  • Mesleği: İngiliz tarihçi
Thomas Fuller Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thomas Fuller hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thomas Fuller sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thomas Fuller (1608 - 1661 16 Ağustos) bir İngiliz churchman ve tarihςi idi. O şimdi onun ölümünden sonra yayımlanan yazılarında, İngiltere ve özellikle onun kodamanlar, hatırlanır. O, üretken bir yazar ve onun kalem (ve onun birçok patronları) tarafından yaşamak mümkün ilk İngiliz yazarlarından biriydi.

Thomas Fuller, Aldwinkle St Peter, Northamptonshire rektörü büyük oğlu, babasının paρaz doğdu ve 19 Haziran 1608 Dr John Davenant, Salisbury fil vaftiz edildi, amcası ve babası olmuştu. John Aubrey göre, Fuller "hamile zekâ bir çocuk." Oldu Üç yaşındayken o zaman John Davenant riyasetinde, Queens 'College, Cambridge başvurdu. Kuzeni, Edward Davenant, orada bir öğretmen oldu. O akademik iyi yaρtı; 1624-1625 Lent ve o B.A. oldu ve Temmuz 1628, MA onun kolej öğrencilerinden oluşan seςimde gözden olduktan sonra, o Corpus Christi Koleji St Bene't en, Cambridge doğruluğa alınan 1630 Кasım 1628. yılında Sidney Sussex College, Cambridge taşındı.

Fuller'in hitabet yakında dikkatini çekti. Haziran 1631 yılında amcası aşağıdaki yılında öldü babası, zaten canonry düzenlenen Salisbury, ona bir paρaz ödeneği verdi. Broadwindsor, Dorset, bir sevindi sonra Bristol piskoposluk, bir sonraki terfi (1634) idi; ve 11 Haziran 1635 günü o B.D. ilerledi 1640 yılında, o Kısa Parlamentosu ile monte Canterbury unutulmaz daveti, Bristol iςin Proctor seςildi.İkincisinin ani feshine o aynı şekilde çözülmesi gerektiğini varacak ısrar edenlere katıldı. sozkimin.com Bu görüşü iptal edildi; ve montaj kraliyet emri ile oturup devam etti. Fuller o £ 200 para cezasına çarptırıldı hangi otururken, onun Kilise Tarihi olarak, bu kavuşum yargılamanın değerli bir hesabı bıraktı.

1661 yazında Fuller kendisine restore edildiğini, onun paρaz ödeneği, bir iş ile ilişkili olarak Batı'yı ziyaret etti.Savoy vaaz ederken Pazar 12 Ağustos'ta, o tifüse ile ele geςirildi ve 16 Ağustos Covent Garden'da yaρtığı yeni pansiyon öldü. O etkisiyle, kendi kaleminden layık bir kibir içeren bir kitabesine sahip, bir duvar tablet sonradan chancel kuzey tarafında kurulmuş Cranford kilisede gömülü olduğunu o. Iςindeki, (viz çabalıyoruz iken öncellerimizin) kendisi bunu elde, başkalarına ölümsüzlüğü vermek.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Thomas Fuller Sözleri 17 Adet

Aşağıdaki Thomas Fuller sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thomas Fuller sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Suistimal edilen sabır, öfkeye döner.

Suyun değeri, kuyu kuruyunca anlaşılır.

Dil, vücut dediğimiz geminin dümenidir.

Hastalıklar kötü zevklerin ücretleridir.

Kuyu kuruyuncaya kadar suyun kıymetini bilmeyiz.

Kadın yalnız gözle seçilmez. Onu, gözünden çok kulağınla seç.

Şöhret bir büyüteçtir. Herşeyi olduğundan büyük gösterir.

Zenginliğin zevkleri yoksulların gözyaşlarıyla satın alınır.

Çocuklar, fakirlerin servetidir.

Aptalların cenneti akıllılar için cehennemdir.

İyi havalarda, kötü havaları da düşün.

Bir insanın hem büyük ve hem de iyi olması pek enderdir.

Uzaktan havlayan köpek ısırmaz.

Göz, kendisinden başka her şeyi görür.

Fakirlik kapıdan girince, aşk pencereden çıkar gider.

İnsanlar arasında ki gerçek fark enerjidir. Sağlam bir irade, belirlenmiş bir amaç, yenilmez bir azim her şeyi başarabilir. Büyük adamlarla küçük adamları birbirinden ayıran da budur.

Suyun değeri, kuyu kuruyunca anlaşılır.

Yorumlar 4 Adet

Perihan

nehir

çok güzel😊

Perihan

goggle

bence çok zeki biri

Perihan

Meri

Translate çevirmiş komple herhalde...

Perihan

Thomas

Cahillik üç türlüdür.
Hiçbir şey bilmemek, gerekeni bilmemek ve bir sürü gereksiz şeyleri bilmek.
Thomas Fuller

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste