Thomas Augustus Watson Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikan telefon öncüsü ve gemi yapımcısı Thomas Augustus Watson ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thomas Augustus Watson kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thomas A. Watson mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thomas Augustus Watson
  • Adı: Thomas Augustus Watson
  • Doğum: 18 Ocak 1854
  • Ölüm: 13 Aralık 1934
  • Mesleği: Amerikan telefon öncüsü ve gemi yapımcısı
Thomas Augustus Watson Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thomas Augustus Watson hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thomas Augustus Watson sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thomas Augustus Watson, özellikle 1876'da telefonun icadında Alexander Graham Bell'in asistanıydı.

Salem, Massachusetts'te doğdu. Thomas Augustus Watson, Boston'daki Charles Williams makine atölyesinde iş bulmadan önce bir muhasebeci ve marangozdu. Daha sonra Boston Üniversitesi'nde profesör olan Alexander Graham Bell tarafından işe alındı. Telefonun icadıyla tanınırlardı.

İlk telefon görüşmesinin alıcısı olarak - yan odadan gelmesine rağmen - adı telefonda söylenen ilk kelimeler oldu. Alexander Graham Bell'in laboratuvar defterine göre Alexander Graham Bell, yeni buluşu ilk kullanırken "Bay Watson - buraya gelin - sizi görmek istiyorum" dedi. 1931'de Bell Laboratuarları için yapılmış bir filmde, Thomas Augustus Watson'ın kendi sesiyle "Bay Watson - Buraya gel - seni istiyorum" olarak hatırladığı gibi, kullanılan gerçek kelimeler hakkında bazı tartışmalar var. Thomas Augustus Watson, 1881'de 27 yaşındayken Alexander Graham Bell Telefon Şirketinden istifa etti. Telefonun icadına katılmasından elde ettiği telif ücretlerinden elde ettiği parayı kullanarak, Thomas Augustus Watson önce elini çiftçilikte denedi. Bir süre oldukça başarılı bir gezici Shakespeare oyuncusu oldu ve sonra kendi makine atölyesini kurdu. 1883'te Watson, Fore River Gemi ve Motor İnşaat Şirketi'ni kurdu. Kısa süre sonra deniz muhripleri inşa etmek için teklifler almaya başladı ve 1901'de Fore River Gemi ve Motor Şirketi Amerika'nın en büyük tersanelerinden biriydi. Daha sonra, Bethlehem Steel Corporation tarafından satın alındıktan sonra II. Dünya Savaşı sırasında en büyük tersanelerden biri haline gelecekti.25 Ocak 1915'te Thomas Augustus Watson, Alexander Graham Bell tarafından New York'taki 15 Dey Caddesi'ndeki Telefon Binasından yapılan ilk kıtalararası telefon görüşmesini almak için San Francisco'daki 333 Grant Bulvarı'ndaydı. Başkan Woodrow Wilson ve her iki şehrin belediye başkanları da çağrıya katıldı.

Thomas Augustus Watson, Elizabeth Watson ile evliydi. 1934'te öldükten sonra, eşi II. Dünya Savaşı sırasında Pass-a-Grille'de yaşamaya devam etti ve 1949'da Florida, St. Petersburg'daki yerel bir hastanede öldü.

Watson bir otobiyografi yazdı: Hayatı Keşfetmek: Thomas A. Watson'ın Otobiyografisi.

Hayatının sonlarında, 77 yaşında, İngiltere'de Hintli ruhani lider Meher Baba ile yaptığı görüşmeden etkilendikten sonra Watson, Meher Baba'nın 1931'de Amerika Birleşik Devletleri'ne ilk ziyareti için gelmesini ayarlamada yardımcı oldu. Thomas Augustus Watson'ın Meher Baba ile tanıştıktan sonra, "Yetmiş sekiz yıllık hayatımda, bugün ilk kez ilahi aşkın ne olduğunu deneyimledim. Bunu Meher Baba'nın sadece bir dokunuşuyla anladım" dediği rivayet edilir. Ancak daha sonra Watson'ın, Meher Baba'ya olan büyüsü bozuldu.

Watson, 13 Aralık 1934'te Florida, Pass-a-Grille'deki kış evinde kalp hastalığından öldü. Kuzey Weymouth, Massachusetts mezarlığına gömüldü. Ailesinin mezar yeri, mezarlık yolunun üstünde ve yanında yer alır ve doğrudan eski tersaneye bakan bir bakış açısına sahiptir. Hayattaki ve ölümdeki en büyük başarısını görmek istedi.

Thomas Augustus Watson Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Thomas Augustus Watson sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thomas Augustus Watson sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bay Watson, buraya gelin. Sizi görmek istiyorum. (Bell ile Watson arasındaki ilk telefon görüşmesi)

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste