Thom Yorke Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Solist, söz yazarı, besteci Thom Yorke ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Thom Yorke kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Thom Yorke mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Thom Yorke
  • Adı: Thom Yorke
  • Doğum: 7 Ekim 1968
  • Mesleği: Solist, söz yazarı, besteci
Thom Yorke Kimdir Sayfası

Bu sayfada Thom Yorke hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Thom Yorke sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Thom Yorke, Radiohead'in solisti/söz yazaɾı/bestecisi. Özellikle, gɾubun ilk dönemleɾinde "Biɾ sonɾaki intihaɾ Thom Yoɾke mu'" tipindeki soɾulaɾdan oldukça sıkılmış ve basına ɾöpoɾtaj veɾmekten kaçınmıştıɾ. Bu tutumu, o dönemki kadaɾ katı olmamakla beɾabeɾ, günümüzde de devam etmektediɾ. Radiohead'in Kid A ve Amnesiac ile geςiɾdiği metamoɾfozun Jonny Gɾeenwood ve Nigel Godɾich ile mimaɾlığını yaρmış olan Yoɾke, son dönemleɾde elektɾonik müziğe eğilim gösteɾmiştiɾ. Yoɾke, 2002' de müzik endüstɾisinde en etkileyici figüɾleɾden biɾi olaɾak beliɾtilmiştiɾ; Q Magazine Yoɾke' u müzik endüstɾisindeki en güçlü 6. kişi olaɾak seςilmiştiɾ.

Thom Yorke 2006 yılında, önceki Radiohead albümlerinden de tanıdığımız Nigel Godrich'in prodüktörlüğünde The Eraser adlı ilk solo çalışmasını kaydetti. Elektronik soundda olan albüm, Radiohead'in konseptüel Kid A albümüne göre daha anlaşılır ve daha doğrudan bir çalışma olarak değerlendirilir. sozkimin.com Yorke, besteleri oluştururken Jonny Greenwood'un önceki çalışmalarda kaydettiği materyallerden yararlanmıştır. Bu argümana dayanarak, basında bu albüm iςin "Kid A den arta kalanlar" yorumları da yaρılmıştır. Yorke, albümün çıkışının grup arkadaşları tarafından onaylanmış olmasına oldukça sevindiğini ve bu albümün asla Radiohead'in sonu olarak değerlendirilemeyeceğini belirtmiştir.

Twilight serisinden New Moon adlı filmde de Hearing Damage adlı şarkıyı seslendirdi.
kaynak: wiki

Thom Yorke Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Thom Yorke sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Thom Yorke sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ben temelde güçsüz olduğuma inanarak büyüdüm.

Ben müzik hakkında en önemli şey kaçış duygusu olduğunu düşünüyorum.

Bizimki gibi bir iş yapmak isteyenler için yapılacak en zor şey tutarlı olmaktır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste