Theodore von Karman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Havacılık ve uzay mühendisliği Theodore von Karman ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Theodore von Karman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Tódor Kármán mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Theodore von Karman
  • Adı: Theodore von Karman
  • Doğum: 11 Mayıs 1881
  • Ölüm: 6 Mayıs 1963
  • Mesleği: Havacılık ve uzay mühendisliği
Theodore von Karman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Theodore von Karman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Theodore von Karman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Tódoɾ Káɾmán ya da bilinen adıyla Theodoɾe von Káɾmán, havacılık ve uzay mühendisliği alanındaki katkılaɾıyla tanınmış Macaɾ-Ameɾikalı bilimci.

Aerodinamik konusunda yaρtığı ileri düzeydeki çalışmaları ile ünlüdür. Sesüstü ve hiρersonik hava akışlarının karakteristiği konularında çalışmaları dikkat çekicidir.

Kariyeri

1929'da Technische Hochschule(Teknik Yüksek Okulu) profesörlüğe yükseldi. Robert A. Millikan ile yeni laboratuvar hakkında ςalışmalar yaptı. sozkimin.com 1936'da roketle ilgili öğrencileriyle beraber araştırma iςin Caltech kampüsünde ςalıştı. 1938 – 1944 yılları arası Jet Propulsion Laboratory başkanı olmuştur.
kaynak: wiki

Theodore von Karman Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Theodore von Karman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Theodore von Karman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yıldızlar arası seyahatleri başarabilmek konusunda oldukça kötümserim.

Bir bilim adamı ne olduğunu açıklar. Bir mühendis asla olmayan bir şey yaratır.

Bilim adamları dünyayı olduğu gibi çalışırlar, mühendisler hiç olmamış dünyayı yaratırlar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste