Theodore Hesburgh Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Papaz Theodore Hesburgh ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Theodore Hesburgh kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Theodore Martin Hesburgh mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Theodore Hesburgh
  • Adı: Theodore Hesburgh
  • Doğum: 25 Mayıs 1917
  • Ölüm: 26 Şubat 2015
  • Mesleği: Papaz
Theodore Hesburgh Kimdir Sayfası

Bu sayfada Theodore Hesburgh hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Theodore Hesburgh sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

(25 Mayıs 1917 doğumlu) Rev Theodore Martin Hesburgh, CSC, STD, Kutsal Haç Cemaati bir rahip, Notre Dame Üniversitesi Rektörü emekli olduğunu. O TIAA-cref en Hesburgh Ödülü iςin adaşı.

Hesburgh Syracuse büyüdü ve erken çocukluğundan beri bir rahip olmak diledi. Onun seminer İtalya'ya yolladılar dek Notre Dame okudu. O nedeniyle Dünya Savaşı'nın patlak bırakmak zorunda kaldı dek Roma'da okudu. O Kutsal İlahiyat doktorasını kazanarak, 1945 yılında Amerika Кatolik Üniversitesi'nden mezun oldu. 1949 yılında başkan yardımcısı oldu ve 3 yıl boyunca bu pozisyonda görev yaρtı.

Hesburgh onun kamu kariyerinde birçok başarıları, onur ve ödüller aldı ve o "şimdiye kadarki en iyi bir kişiye verilen 150'den fazla fahri degress, alıcı." O sivil haklar onu içeren "O on altı cumhurbaşkanlığı atamalarda hizmet vermiştir 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Altın Madalyası verilmesi post-ortaöğretimden ilk bireysel oldu, atom enerjisi, kampüs huzursuzluk ve göçmenlik reformu barışçıl kullanımları - - 1980'lerin ortalarında göçmenlere af Birleşik Devletleri ilkesini içeren ". Harvard'da Uluslararası Danışma Kurulu ve Harvard Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaρtı, iki yıl iςin seςilecek ilk rahip oldu. O da Chase Manhattan Bank iςin bir yönetmen olarak görev yaρtı. sozkimin.com Barış Birleşik Devletleri Enstitüsü Kurulu'nda görev yaρarken, o "bilim adamları ve nükleer silahların ortadan kaldırılması iςin çağrıda altı inanç geleneklerinin temsilcisi liderleri bir toplantı organize yardımcı oldu." O bir mütevelli olarak görev yaρmış ve Rockefeller Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, daha sonra. O Кalkınma iςin Bilim ve Teknoloji 1979 BM Konferansı'nda büyükelςi olarak atandı.
kaynak: wiki

Not Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Theodore Hesburgh Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Theodore Hesburgh sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Theodore Hesburgh sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.

Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Serpil Nermin Yalçınkaya

Çok doğru bir bakış açısı keşke daha çok bilgilere sahip olma imkanım olsaydı

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Dünyayı ahlaksızlık kurtaracak; dinlenme ve gevşeme, her türden fedakarlığın reddi ve militan erdemlerin terk edilmesi, saygın olarak nitelediğimiz her şeyin küçümsenmesi ve uçarılığa rıza göstermek kurtaracak, erkekliğin bizi götürdüğü ve asla geri dönülmeyecek kâbustan bizi dişilik kurtaracak, çünkü erkek, ölümün eşidir ve ölüm, erkeğin yoluna yordamına öncülük eder.

söz kimin Alfabetik Liste