'Teşkilat-ı Milliye sergerdeleri, bu mahluklar kadar başları ezilmek ister yı...

söz kimin

Bu sayfada Yazar, Gazeteci ve Siyaset adamı Ali Kemal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ali Kemal şöyle demiştir: 'Teşkilat-ı Milliye sergerdeleri, bu mahluklar kadar başları ezilmek ister yı... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ali Kemal

'Teşkilat-ı Milliye sergerdeleri, bu mahluklar kadar başları ezilmek ister yılanlar tasavvur edilemez. Düşmanlar onlardan bin kerre iyidir.' 23 Nisan 1920, Peyam- Sabah

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ey gaziler yol göründü yine garip serime Dağlar taşlar dayanamaz benim ah-u zârıma. Dün gece yâr hanesinde yastıcağım taş idi Altım toprak; üstüm yaprak yine gönlüm hoş idi Ben billahi kail olmam genç yaşımda ölüme. Kal selamet nazlı yarim bir yana sen bir de ben.

Modern insanın problemi, samimi ve sahici olamaması.

Sıklıkla herhangi bir ben olmadığı hissine kapılırım; bizler sadece başka bir şeyin kendini ifade etmesine aracıyız; kendimiz hakkında düşündüğümüzde ise sadece bir düşün kurbanları oluyoruz.

Yeni insan, yeni tarih demektir. Ben insanın geleceğini değiştirmek için tarihini değiştiriyorum.

Her şey bir nedenle olur. Eğer olmuyorsa onun da bir nedeni vardır.

Yapabileceğine inan. Eğer gerçekten bir şey yapabileceğine inanırsan ve gerçekten inanırsan zihin yapabilmen için yollar keşfeder.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste