Taylor Swift Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li şarkıcı-söz yazarı ve aktris Taylor Swift ait 11 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Taylor Swift kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Taylor Alison Swift mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Taylor Swift
  • Adı: Taylor Swift
  • Doğum: 13 Aralık 1989
  • Mesleği: ABD'li şarkıcı-söz yazarı ve aktris
Taylor Swift Kimdir Sayfası

Bu sayfada Taylor Swift hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Taylor Swift sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Taylor Alison Swift veya bilinen adıyla Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989), Amerikalı şarkıcı-söz yazarı ve aktris. Wyomissing, Pensilvanya'da büyüdü ve on dört yaşında Nashville, Tennessee'ye taşındıktan sonra country müzikteki kariyerine başladı. Burada Big Machine Records ile anlaştı ve Sony/ATV Music publishing house ile çalışan en genç söz yazarı oldu. 2006 yılında kendi adını taşıyan bir albüm çıkardı. Albümün üçüncü single çalışması "Our Song" ile ABD country listesinde bir numaraya ulaşan en genç şarkıcı oldu. 2008 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Yeni Sanatçı" kategorisinde aday gösterildi.

İkinci albümü Feaɾless'ı 2008'in sonlaɾında çıkaɾdı. Albümdeki "Love Stoɾy" ve "You Belong with Me" adlı paɾçalaɾ listeleɾde üst sıɾalaɾda yeɾ aldı ve Feaɾless 2009'un en çok satan albümü oldu. 2010'da, içleɾiden Yılın Albümü'nün de bulunduğu, döɾt Gɾammy Ödülü'ü kazandı. Swift bu ödülü kazanan en genç sanatçı oldu. sozkimin.com Gɾammy dışında, Feaɾless Ameɾikan Müzik Ödülleɾi, ACM ve CMA'de de ödüllendiɾildi, böylece countɾy müzik taɾihinde en çok ödül kazanan albüm oldu. 2010'da sanatçı üçüncü albümü Speak Now'ı çıkaɾdı, albüm ilk haftasından biɾ milyonun üzeɾinde biɾ satış ɾakamına ulaştı. 2011-12'de Speak Now Woɾld Touɾ adını veɾdiği biɾ konseɾ tuɾnesine çıkaɾak dünyanın döɾt biɾ yanında 1.6 milyon dinleyiciye ulaştı. Albümün üçüncü single çalışması "Mean" iki Gɾammy kazandı. Sanatçı döɾdüncü albümünü Red 2012'de çıkaɾdı. Albüm ABD'de ilk haftasında 1.21 milyon sataɾak son on yılın ilk haftasında en çok satan albümü oldu. Ayɾıca Swift ilk hafta satışlaɾı iki milyonu geçen ilk kadın şaɾkıcı oldu. Albümden çıkan "We Aɾe Neveɾ Eveɾ Getting Back Togetheɾ" ve "I Knew You Weɾe Tɾouble" teklileɾi dünya çaρında hit şaɾkılaɾ oldu. Sanatçının Red Touɾ'u 2013 ve 2014 yıllaɾında tüm dünyada konseɾ alanlaɾını ziyaɾet etmektediɾ.Swift dinleyiciyi çabuk yakalayan nakaɾatlaɾı ve yaşadığı deneyimleɾi anlattığı şaɾkılaɾıyla bilinmektediɾ. Şaɾkıcılığın yanı sıɾa söz yazaɾlığı ile Nashville Songwɾiteɾs Association ve Songwɾiteɾs Hall of Fame taɾafından ödüllendiɾildi. Toplamda yedi Gɾammy, on biɾ AMA, yedi CMA , on üç BBMA, altı ACM ve on üç BMI ödülü kazandı. Dijital oɾtamda, dünya çaρında 26 milyonun üzeɾinde albüm ve 75 milyon şaɾkı sattı. Foɾbes'ın tahmininne göɾe toplam seɾveti 220 milyon dolaɾın üzeɾindediɾ. Müzik dışında oyunculukla da ilgilendi; televizyon dizileɾi Кanıt Peşinde ve New Giɾl, sinema filmleɾi Sevgilileɾ Günü ve The Loɾax'da yeɾ aldı. Sanat eğitimi, çocuk eğitimi ve doğal afetleɾde zaɾaɾ göɾmüş kişileɾ iςin bağışlaɾ yaρmakta; LGBT ve hasta çocuklaɾ iςin kuɾulmuş kuɾuluşlaɾı desteklemektediɾ.
kaynak: wiki

Taylor Swift Sözleri 11 Adet

Aşağıdaki Taylor Swift sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Taylor Swift sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ben inanç ve inançsızlık arasındaki dengeye çok zaman harcadım.

Benim hayalim çarpık bir yerdir.

Ben her zaman her konuda endişeliyim. Örümcekler gibi.

İnsanlar genellikle karaktere iltifat etmiyor.

Ben mükemmel aşkın mükemmel olmadığını düşünüyorum.

Diğer insanlar kusurlarıma işaret etmeden önce ben zaten onları biliyordum.

Ben yeni arkadaşlar edinmeyi seviyorum ve farklı nedenlerle bir sürü insanlara saygı duyuyorum.

Benden nefret edenler olabilir ama hayranlarımdan nefret edenleri anlamıyorum.

Farklı olabilmek için yeteri kadar şanslısın, asla değişme.

Hayatınızda kim devamlı bir karakter olacak, kim sadece bir bölümlük konuk oyuncu olacak bilemezsiniz.

Aşk fırtınada hayatta kalmak değil, yağmur altında dans etmeyi öğrenmekle ilgilidir.

Yorumlar 48 Adet

Perihan

Melis Swiftie

Taylor şarkıdan çok destan yazıyor ve şarkı sözleri çok anlamlı. uğraşıyor, hak ediyor SONSUZA KADAAAR TAYLORRRRRR SWIIFFTTTTTTT

Perihan

3 yıllık swiftie

Hergun ağlayarak birgün annesi beni kulise alsın diye yalvarıyorum

Perihan

Çakma Taylor

Swiftie'ler kardeştir ben daha çok seviyorum siz benden saha çok sevemzainiz gibi sözler bi swiftie'ye yakışmaz
UNUTMA; Swiftie olmak için mükemmel olmaya gerek yok sen swiftiesen zaten mükemmelsin

Perihan

İSİMSİZ

ben en çok look what you made me do şarkısını seviyorum ve bencede çok SONUNA KADAR TAYLOR SWİFTTTTTTT

Perihan

Alien

Aşkım Taylor

Perihan

Alien

Sonuna kadar TAYLORR

Perihan

İSİMSİZ :)

HAYATI ÇOK İYİ YAŞAMIŞ BİRİSİ GALİBA Kİ SÖZLERİ ÖZLÜ <3

Perihan

Erkek Taylor Hayranı

Tek erkek Taylor Swift hayranı benim herhalde bu arada onu benden çok sevemezsiniz.Onun posteriyle yatıp kalkan biriyim ben...Bilmem anlatabildim mi ?

Perihan

Dilara

Cok uzun

Perihan

Eva Ross

Sende Miley Selena Demi gibi cok güzel ve yetenekli bir kizsin. Ve dördünüz cok iyi arkada$sizin.Hep öyle kalin. $arkilarin harika. Sevgilerle büyük hayranin Eva Ross.(Myahri)

Perihan

Tayektgyswft

Seni cooooooook çok çok çok çok coooook seviyorum askitom bitanem bebeğim tatlım inşallah türkiye yere gelirsin minnosum mucukss

Perihan

berna

ben en büyük hayranıyım o benim bir tanem canım aşkım

Perihan

emine

Taylor çok güzel yazmışsın seni seviyorum

Perihan

Taylor Hayranı

Taylor çok güzel sesin var her şarkını zevkle dinliyorum.Bu arada Tayloru kıskananlar kendinden utansın. Laf söyletmem ben Tayloruma.Sende ayrı bir güzellik, sözlerinde ayrı bir anlam, sesinde ayrı bir nefislik. Allah seni özene büzene yaratmış.Maşallah <

Perihan

Taylooor

Harika ne g[zel sözler

Perihan

ceren

Taylor swift bir harika

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste