Tanrılara göre bir yıl bir dakika gibidir....

söz kimin

Bu sayfada İsveçli oyun yazarı, romancı August Strindberg tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. August Strindberg şöyle demiştir: Tanrılara göre bir yıl bir dakika gibidir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

August Strindberg

Tanrılara göre bir yıl bir dakika gibidir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Ölüm Yapraklar üşürken dökülür; Ağaçlar kışa soyunurken ölür. Nedir acelesi ecelin? Daha bitmeden yaşama sevincim. Neden bu kadar soğuk ellerim? Gözlerim aynı noktada donuk. Nedir bu sonsuz karanlık? Ve bu bitmeyen yalnızlık. Nereden çıktı bu tabut? Ne işim var benim içinde? Ve bu kalabalık. Yüzler; bu yüzler hep tanıdık. Herkes birakıp gitmiş. Geceye sessizlik çökmüş. Gözlerim hâlâ açık, Ve bitmeyen yalnızlık.

Hiddet ekilen yerden Pişmanlık biçilir.

Öyle bir yerden kırdin ki beni. Tam iki ye bölündüm. Boşuna anlatma yanls anladklarımı. Sadece yarımım. ne seni ne sesini tanırım.

Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar.

Önüne gelenle değil, seninle ölüme gelenle beraber ol.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste