Tanrı tamsayılar yapmış, diğerleri de insanın eseridir....

söz kimin

Bu sayfada Alman matematikçi, mantıkçı Leopold Kronecker tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Leopold Kronecker şöyle demiştir: Tanrı tamsayılar yapmış, diğerleri de insanın eseridir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Leopold Kronecker

Tanrı tamsayılar yapmış, diğerleri de insanın eseridir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bu dünyada, farklı farklı mutsuz insanlar var; hayır, her yer mutsuz insanlarla dolu desem abartmış olmam.

Geleceğimizi geçmişimizde aramayacağız. Kin ve intikam peşinde koşmayacağız.

Küçük beyinler büyük zekalardan daima korkar.

Aydın, aklıyla ve inatla mücadele eden insan'dır.

Ey oğul! Günah işlemekten kork. Bilhassa şu iki günahtan çekin. 1. Emrin ve idaren altındakilere zulmetmek. 2. Din yolunda hain olmak. Bir kimse günah işlemeyi niyet eder de sonra vazgeçerse, ALLAH Teâla ona Cennette bir köşk yapar. Hatırına günah işlemek gelirse ALLAH'ı düşünüp bundan vazgeç. Sana kötülük yapan kimseye karşı iyilikte bulun. Peygamber Efendimiz (a.s.m.) şöyle buyurmuştur: Size zarar veren kimseye iyilikle mukabele edin. Hiç kimsenin ayıbını yüzüne vurup başına kakmayın. Size zulmedenin suçunu bağışlayıp affedin. Böyle yaparsanız mükâfatınız Cennettir.

Fakat ölen her masum çocuk içinse kına yakın bana bakın lan şimdi savaşı çizdim karaladım koca bir dünya paraladın iki seferde yaraladın hiçbir işede yaramadın çocuklar öldü kaldı hep sakat sorumluları paravanın sen arkasınamı sakladın.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste