Talebeye yapılan telkin ve müdahalelerin neticesi, tabiat onlara ayni atmosfe...

Ana Sayfa > Liste > I ve İ Harfi > İbrahim Çallı > Talebeye yapılan telkin...

Bu sayfada İbrahim Çallı ait olan sözünü okuyacaksınız. İbrahim Çallı şöye demiştir: "Talebeye yapılan telkin ve müdahalelerin neticesi, tabiat onlara ayni atmosfe..." sözünün devamı aşağıdadır.

İbrahim Çallı
Talebeye yapılan telkin ve müdahalelerin neticesi, tabiat onlara ayni atmosfer ve ayni renkte gösteriliyor. Halbuki bizim memleketimiz, güneş, ziya ve renk memleketidir. Garbın koyu kurşuni semasıyla hiç alakası yoktur. Beşeriyet, resim sanatı üzerinde, renk vadisinde o kadar ısrar ile çalışmış, her büyük sanatkar palete bir iki yeni renk daha ilave etmiştir. Bizim mütehassısa (akademide bu unvanla görevlendirilen Levy'yi kastediyor) gelince, palette rengi asgariye indirmek taraftarıdır. Tabiatın öyle nüansları vardır ki, onlara mahsus renkleri kullanmak şarttır. Eğer Türk milleti Çallı'yı seviyorsa, güzel memleketini kendi renkleriyle ifade ettiği içindir. / İbrahim Çallı
Okuduğunuz İbrahim Çallı sözünde hata veya bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. İbrahim Çallı Kimdir ?
Bu Söze Yapılan Yorumlar 💬
Henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler