Sürekli güçlünün yanında yer almak adamı yalaka, dalkavuk yapar. Çünkü güç de...

söz kimin

Bu sayfada Uğur Mumcu tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Uğur Mumcu şöyle demiştir: Sürekli güçlünün yanında yer almak adamı yalaka, dalkavuk yapar. Çünkü güç de... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Sürekli güçlünün yanında yer almak adamı yalaka, dalkavuk yapar. Çünkü güç dengeleri sürekli değişir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yaprak kokularında akşamı duyuyorum Ki beni yokluk denen yere yaklaştıracak. Yaprak kokularında akşamı duyuyorum Ki alnımda sulardan şarkılardan bir şafak. Sükûn bir gemi olur, gece bir deniz şimdi Ki yelken gibi açmış yasını gençliğimin. Sükûn bir gemi olur, gece bir deniz şimdi Ki geçer dalgaları içimden serin serin. Rüzgâr istiyorum ben ruhumun güllerine Ki bir anda yaşasın iç içe rüyalarım. Rüzgâr istiyorum ben ruhumun güllerine Ki dökülsün, dağılsın, yok olsun hülyalarım.

'X-Işınları bir aldatmacadan ibarettir' - William Thomson veya Lord Kelvin (Fizikçi, Mühendis, mutlak sıfır değerini bulması ile tanınır. Daha sonra bu sözünü düzeltmiş, hatta elinin röntgenini çektirmiştir.)

Toprak yalnızca ölüyü gizler! Anı'yı degil.

Bilimsel çalışmalarda insanı en çok heyecanlandıran şey, 'Buldum, buldum' cümlesi değil, 'Allah Allah, burada çok saçma (komik, tuhaf vs.) bir şey görüyorum' cümlesidir.

Gurur, insanın duygularını saklamasına yarar. Onları hissetmesine engel olmaz.

Şampiyon belli ikinci kim?

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste