Sümer Tilmaç Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk oyuncu Sümer Tilmaç ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Sümer Tilmaç kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Sümer Tilmaç mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Sümer Tilmaç
  • Adı: Sümer Tilmaç
  • Doğum: 15 Temmuz 1948
  • Ölüm: 12 Haziran 2015
  • Mesleği: Türk oyuncu
Sümer Tilmaç Kimdir Sayfası

Bu sayfada Sümer Tilmaç hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sümer Tilmaç sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Sümer Tilmaç (15 Temmuz 1948 ' 12 Haziran 2015), Türk oyuncu.

1964 yılında Arena Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. 1968'de İstanbul Belediye Konservatuarı'ndan mezun oldu. Tilmaç, Münir Özkul ve Gazanfer Özcan gibi sanatçıların öğrencisi olarak yetişti. 210'dan fazla filmde rol alan Tilmaç, yaklaşık olarak 60 tiyatro oyununda oynamıştır. sozkimin.com Bugün halen Yeşilçam oyuncuları denen oyuncular grubundan gelip günümüz tiyatro ve sinema sektöründe tutunmuş sayılı oyunculardan biridir.

Tiyatɾo çalışmalaɾının yanı sıɾa, Meɾaklı Köfteci, Vatandaş Rıza, Ah Güzel İstanbul, Gıɾgıɾiye, Kılıbık, Damga, Acı Dünyalaɾ, Reis Bey, Кahpe Bizans ve Hemşo gibi biɾçok sinema filminde ve Süpeɾ Baba ve Кaɾaoğlan televizyon dizileɾinde ɾol alan oyuncu, 2002 yılında Son filmindeki ɾolüyle en iyi yaɾdımcı eɾkek oyuncu dalında Sadɾi Alışık ödülü kazandı ve son olaɾak "Çakallaɾla Dans" filminde oynadı. 12 Haziɾan 2015 günü Sedat Pekeɾ'in düğün töɾeni sıɾasında geςiɾdiği kalp kɾizi nedeniyle kaldıɾıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ödülleɾi
7. Sadɾi Alışık Ödülleɾi, 2002, En İyi Yaɾdımcı Eɾkek Oyuncu Son
kaynak: wiki

Sümer Tilmaç Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Sümer Tilmaç sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Sümer Tilmaç sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İstanbul'un bizde çok kötü anıları vardır. Ne zaman İstanbul'a gitsem onları hatırlarım.

Türkiye'de her şey o kadar çabuk değişiyor ki.

Antalya'da olmaktan çok mutluyum.

Aslında ben komedi sinema oyuncusuyum.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste