Su döngüsünün ve yaşam döngüsünün bir olduğunu unutuyoruz....

söz kimin

Bu sayfada Fransız okyanus uzmanı, deniz subayı ve sinema yönetmeni Jacques-Yves Cousteau tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Jacques-Yves Cousteau şöyle demiştir: Su döngüsünün ve yaşam döngüsünün bir olduğunu unutuyoruz.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Jacques-Yves Cousteau

Su döngüsünün ve yaşam döngüsünün bir olduğunu unutuyoruz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yalnızca bir kartal gibi yaşayabilen insan , kimsenin seni seyretmesine ihtiyaç duymadan, başka birine sevgisini verebilir; yalnızca o zaman o insan bir başkasının büyümesi ve gelişmesiyle ilgilenebilir.

Gerçeği yaşamak istiyorsan alışıldık hayatını terk et.

Ey oğul! Konuşurken sözü fazla dağıtma. Aksi takdirde şerefine zarar gelir. Konuşurken başkalarını utandırma. Kaş göz işareti yapma. Güzel ve lâtif sözleri duymaya çalış. Fazla hayrete düşme. Sözün tekrarlanmasını isteme. İnsanları güldürecek ve kendini maskara edecek sözlerden sakın.

Mutluluk erdemin ödülü değil, erdemin kendidir.

Paşa! Paşa! Bu devletin kuvvet ve kudreti o derecedir ki, bütün donanma lengerleri (gemi demiri) gümüşten, resenleri (halatları) ibrişimden, yelkenleri atlastan yapılmak ferman olunsa layıktır. Hangi geminin malzemesi yetişmezse gel benden al! (Osmanlı donanması hakkında endişelerini dile getiren kaptan-ı derya'ya söylemiştir.)

Orada günahtan kararmış defterler yıkanmış, paklanmış ve orada günaha esir olanlar azat olunmuştur

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste